3. Бдин и Ботев Враца направиха реми 1:1 в динамичен мач (снимки)

Бдин и Ботев Враца направиха реми 1:1 в динамичен мач (снимки)

Видинчани поведоха с красив гол през първата част, но Ботев се добра до хикса в края

Бдин направи невероятни първи 45 минути и показа тотално надмощие над тима на Ботев Враца, но изпусна победата в края на мача. Капитанът на Бдин Калоян Цветков отбеляза страховит гол от около 30 метра в 14 минута. Ботев се добра до равенство в самия край на мача с гол на Атанас Димитров след едно меле пред вратата на домакините.

Самият мач започна напълно равностойно, като врачани се опитваха с далечни удари да застрашат вратаря на Бдин Димитър Симеонов, но бяха далеч от целта. Бдин игреше спокойно и в 14-ата минута, капитанът Калоян Цветков - Къро овладя една топка, напредна и със силен шут от 30 метра я вкара с фамозен шут във вратата на Цветковски за 1:0.

Неволите за врачани не спряха до тук. В 17-ата минута Цветомир Тодоров изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата, от повече от 35 метра, но Цветковски блестящо реагира и изби в корнер. Последваха още добри положения за гол за Бдин, но Десислав Русев на три пъти пропусна. Мариян Станчев също бе близо до гола след ъглов удар, но топката мина в страни от вратата. В 36 минута Николай Хаджииколов открадна една лошо върната топка от защитиците на Ботев и технично прехвърли вратаря, но ....топката срещна гредата и Цветковски я овладя. В края на полувремето Виктор Дениран от гостите имаше шанс, но Симеонов спаси ефектно. Последва атака на Бдин, но ударът на Цецко Тодоров бе блокиран от защитник в ъглов удар. При неговото изпълнение Деси Русев отправи удар, но встрани от вратата.

Втората част започна с много смени и в двата отбора, но Бдин продължи да контролира мача. Метушев от воле би в страни от вратата. Капитанът на гостите Росен Ванков, явно изнервен от играта на отбора, направи фал и получи жълт картон, но влезе в пререкания със съдията Еней Велев и бе отстранен с червен картон. На негово място веднага влезе друг играч и контролният мач продължи. Гостите се добраха до равенство след едно меле в 88 минута, при което най- съобразителен бе резервата Атанас Димитров и отблизо вкара за крайното 1:1.

Бдин започна мача в състав: Димитър Симеонов, Ангел Цолов, Мариян Станчев, Ивайло Иванов, Иван Иванов, Любомир Иванов, Калоян Цветков, Николай Хаджиниколов, Марио Близнаков, Цветомир Тодоров , Десислав Русев.
След почивката в игра влязоха Петър Трифонов, Марио Метушев, Георги Николов, Александър Соколов, Цанислав Карасинкеров, Николай Цветков, Куатара Мамаду, Даниел Михалов, Детелин Ченешков и Атанас Лясков.

След края на мача старши треньорът на Бдин Видин Альоша Андонов заяви: „Радвам се, че играхме много добре, особено първото полувреме. Не отстъпвахме в нито един компонент на играта, въпреки, че те са десетина – петнайсет дни по-напред от нас в подготовката. Доволен съм от показаното от момчетата. Ние направихме силни мачове срещу „Славия”, ЦСКА и „Чавдар” Етрополе, а дори и срещу „Монтана” стояхме добре. Сега срещу „Ботев” Враца също играхме добре и мисля, че на тях никак няма да им е лесно в „А” група. Желая успех на Сашо Ангелов в битката в „А” група и дано до година се видим там. Важното е, че по нищо не отстъпвахме на „Ботев” и дори ги превъзхождахме. Голът в нашата врата падна отново от детинска грешка, но имаме още почти месец работа преди старта на първенството и тези неща ще бъдат отстранени. Но по-добре да правим грешки в контроли, отколкото в официални мачове. Трудно срещу нас се създават положения и това ме радва. Искам да се обърна към феновете на „Бдин” – повярвайте ми, че този отбор има потенциал. Само до преди няколко месеца играехме във „В” група срещу аматьори и на този стадион от години не бе стъпвал отбор от „А” група. Различно е да се играе срещу Никопол, Белене или Борован, а е съвсем друго срещу „Ботев” Враца, „Монтана”, а да не говорим за ЦСКА и „Славия”! Сега тези момчета, аз и ръководството мислим единствено за успеха на „Бдин” и „Бдин” ще успее. Те всички играят за Видин и за „Бдин”-те са футболисти на Видин и на „Бдин”. Подкрепяйте ги и те ще ви радват. Вярвам в това. Подкрепяйте отбора – той е ваш. Това е „Бдин” Видин и той ще направи Ви направи горди”.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига

Вижте мнението на новия шеф в клуба

Ще надвие ли Миньор дубъла на ЦСКА

Пернишкият тим приема своя съперник утре от 17,00 часа

Изненада в Петрич, Фратрия ликува на "Цар Самуил"

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч