3. Бдин отстрани Кариана (Ерден) след дузпи в предварителните кръгове за Купата на България (СНИМКИ)

Домакините изпуснаха няколко отлични ситуации, а гол на видинчани бе неправилно отменен в редовното време

Четвъртодивизионният Кариана Ерден загуби на собствен терен с 4:5 след дузпи от третия в класирането на Северозападната „В” група Бдин (Видин) в среща от втория предварителен кръг на турнира за Купата на България. В редовното време двата отбора не успяха да си отбележат гол, като мачът се игра пред повече от 400 зрители на обновения стадион в монтанското село. За тях през лятото бяха направени специални покрити трибуни, които ги спасиха от проливния дъжд, който се изля в края на двубоя.

Домакините, които през миналия сезон станаха шампиони на монтанската „А” регионална група и не крият амбициите си да играят в по-горна група през следващия, започнаха по-добре и още в 9-та мин. пропуснаха да открият резултата. Тогава Станислав Димитров-Бекъма се измъкна от защитата на гостите и излязъл сам срещу вратаря Христо Матев, вместо да стреля реши да го лъже и топката му бе отнета.

Четвърт час по-късно при сходна ситуация Цветан Цветанов-Къдравия изпусна за видинчани. В 31-та мин. гол на Момчил Милчов от Бдин пък бе правилно бе отменен заради засада.

В 51-та мин. Цветомир Тодоров се озова очи в очи с вратаря Петър Петров, но стражът на домакините се хвърли в краката му и изби в корнер. Кариана пропусна да нанесе решителен удар в средата на второто полувреме. Тогава Георги Цеков пусна извеждащ пас към Станислав Димитров, но Бекъма стреля слабо и Матев спаси.

До края на мача двата отбора се дебнеха другия да сгреши и логично се стигна до дузпи. От бялата точка първо гостите се провалиха, като Петров спаси удара на Ивайло Кирилов. Футболистите на Кариана обаче не се възползваха от психологическото си предимство и първо опитният Цветко Иванов изпълни много елементарно, а след това Тони Тодоров изпрати топката в напречната греда.

Кариана Ерден – Бдин Видин 0:0, 4:5 след дузпи