3. „Беласица-08” вкара 6 гола на петричкия „Стрела”

„Беласица-08” вкара 6 гола на петричкия „Стрела”

Това стана в отложен мач за първенството на областна група Струма-2 от есенния дял

"Беласица-08” вкара 6 гола на петричкия „Стрела”.

Това стана в отложен мач за първенството на областна група Струма-2 от есенния дял. На стадиона в село Беласица отборът, който диктуваше играта, бе този на домакините. В 10-та минута Димитър Чоканов от 35 метра със страхотен шут изпрати топката неспасяемо в сглобката отляво на стража на гостите за 1:0. Девет минути по-късно отново той отляво на вратаря от 25 метра изпрати кълбото над изградената стена от гостите за 2:0. В 37-ма минута при поредно меле пред вратата на „Стрела” Марио Чоканов-брат на Димитър-направи резултата класически – 3:0. Нови пропуки за отбора на домакините направиха Марио Чоканов и Георги Велков.

Картината през втората част на мача не се промени. Отново отборът на „Беласица-08”, воден от капитана си Кирил Стамчев, буквално се настани в половината на гостите и обстрелваше отвсякъде вратаря им. В 57-ма минута се случи нещо неочаквано. Защитата на домакините сякаш бе заспала и допусна да бъде отбелязан гол и резултата бе намален на 3:1. Натискът на домакините продължи. В 66-та минута отлична комбинация по десния фланг между Димитър Янчев и Николай Николов завърши с красиво попадение на последния, прехвърляйки вратаря на гостите за 4:1. Шест минути по-късно Марио Чоканов след атака по десния фланг изведе по перфектен начин Николай Николов, който преодоля двама от защитниците и с левачката направи безпомощен вратаря на „Стрела” за 5:1. В 81-ва минута  главният съдия отсъди дузпа за отбора на домакините, която Иван Илиев превърна в гол за 6:1. Атаките на отбора на домакините до края на срещата бяха безрезултатни и така при резултат 6:1 в полза на „Беласица-08” приключи мача срещу „Стрела” Петрич.

„Този път нашите футболисти играха по-съсредоточено и с по-точен мерник и резултата е налице. Дано за в бъдеще да продължаваме да играем така, защото мястото, което в момента заемаме в таблицата ,не отговаря на нашите възможности. Следваща събота нашият отбор по програма почива”, сподели капитанът на „Беласица-08” Кирил Стамчев.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч