3. Беласица и Миньор завършиха 1:1 на стадион „Цар Самуил“

Беласица и Миньор завършиха 1:1 на стадион „Цар Самуил“

Вижте подробности за контролата

Четвъртият си контролен мач мъжкия отбор на ОФК „Беласица“ изигра на терена на стадион „Цар Самуил“ срещу новака във втора професионална лига „Миньор“ Перник. Срещата се игра при изключително топло време и ненапразно главният съдия Иван Донев спираше играта през двете части на двубоя за поемане на глътка вода от страна на футболистите от двата тима.

Мачът започна с лек превес за отбора на домакините, които провеждаха атаките си най-вече по десния фланг, където много добре оперираха Васил Божинов, Аспарух Смилков и включващия се често десен защитник Атанас Карачоров.  Отборът на гостите заигра затворено и разчиташе на контраатаки при появило се свободно пространство за това. В 21-ва минута Марио Георгиев бе изведен отлично пред наказателното поле на домакините, но опитния вратар на „Беласица“ Захари Димитров показа завидна прозорливост, изтича навреме и охлади надеждите на противниковия нападател да стреля. Две минути по-късно образцова контраатака на гостите между Павлин Чиликов, Валентин Петров и Марио Георгиев завърши с удар на последния без резултат.

В 33-та минута Аспарух Смилков след атака от дълбочина от 30 метра от движение директно обстрелва вратата на гостите, пазена от Даниел Леонтиев, който бе на мястото си и улови кълбото. осем минути по-късно отлично играещия в този мач капитан на „Бела“ Мартин Русков спря навреме оказалия се в наказателното поле Калоян Йосифов преди да обстрелва вратаря Захари Димитров.  Минута по-късно Васил Божинов тръгна на скорост с топката по десния фланг, насочи кълбото към Аксел Таонса, но Павлин Чиликов се намеси навреме и изби. В края на първата част на срещата петричките футболисти упражниха натиск за отбелязване на гол, но ударите на Куфре Ета и Васил Божинов не бяха точни. Така футболистите на двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част на мача наставниците на двата тима Даниел Моралес и Христо Господинов пуснаха поетапно останалите футболисти от резервната скамейка. В 58-ма минута Аксел Таонса изведе бразилеца Лукас Гроса, който с отмерен удар от 10-тина метра направи безпомощен вратаря на гостите за 1:0. Радостта на петричките футболисти бе кратка. В 60-та минута след атака на гостите по десния фланг последва центриране на Кристиян Христов в наказателното поле на домакините и там Валентин Петров, оставен непокрит, с глава насочи кълбото в далечния ъгъл на Кирил Георгиев за 1:1. В 78-ма минута след атака по левия фланг на домакините последва центриране в наказателното поле на гостите и там Христослав Ячев не успя от 3 метра да простреля вратаря на „Миньор“. До края на мача не се стигна до отбелязване на ново попадение и мачът завърши наравно – 1:1.

Този мач изгледаха около 200 зрители при изключително топло време и реално съдийство на главния съдия Иван Донев, асистиран от Йордан Гошев и Илиян Митов.

Преди започване на срещата старши треньорът на „Миньор“ Перник Христо Господинов, който се ползва с много голям авторитет сред петричките фенове, беше награден с юбилейна фланелка „100  години Беласица“ за заслуги към петричкия футбол, вземайки участие в мъжкия отбор на клуба ,спечелил 6-то място в А група през 2006 година.  „Много съм поласкан и благодарен за подаръка, който получих. Винаги съм обичал Петрич и най-вече моите приятели – феновете, и сега те още повече се настаниха в сърцето ми. Пожелавам им в най-скоро време да се завърнат в Ефбет лига и да подкрепят отбора на „Беласица“ при изпълнени докрай трибуни, както беше по мое време, когато играх в отбора от 2006 до 2008 година“.

Относно оценката за контролния мач, той го определи  като много полезен, проведен между два отбора, които показват открит футбол. „Действията на моите възпитаници бяха малко по-бавни, защото има натрупана умора от тренировките от лятната подготовка, които провеждаме в момента. Срещата се игра на отлично подготвен терен. Следващият ни контролен мач ще бъде на 13 юли срещу ФК „Кюстендил“ в Перник“, допълни Христо Господинов.