3. Беласица победи Етър с 2:0 на Цар Самуил

Беласица победи Етър с 2:0 на Цар Самуил

Комитите надвиха "болярите" с 2:0

Мачът от 3-ти кръг за първенството на втора професионална лига между отборите на Беласица и Етър Велико Търново завърши при резултат 2:0. През по-голямата част от двубоя по-добрия отбор на терена бе този на домакините, които с голове на Аксел Таонса  и Димитър Иванов спечелиха трите точки.

За отбелязване е, че при по-точен мерник на петричките футболисти Етър Велико Търново можеше да си замине с по-голяма загуба. Най-добрият футболист на терена бе Аксел Таонса, който дори  и за миг не спря по време на срещата и отбеляза гол през първата част на двубоя. В даденото 4 минутно продължение отново Таонса бе в основата наб ърза контраатака , но насочената топка към влезлия в игра Аспарух Смилков бе пресечена навреме от капитана на Етър Георги Александров.

Преди мача делегата на срещата Евгени Йорданов връчи плакет от името на БФС на съдийския наблюдател Драган Стойков за дебюта му във втора професионална лига.

Тази среща бе наблюдавана от около 800 зрители на стадион Цар Самуил.