3. Беласица победи Марек-2015 в контрола

Беласица победи Марек-2015 в контрола

Двубоят, който се проведе на терена в Марикостиново, завърши 2:1

Във втория си контролен мач отборът на Беласица премери сили с отбора на Марек-1915 и победи с 2:1. На добре подготвения терен в Марикостиново стотина зрители изгледаха двубоя, измежду които петима бяха от фенклуба на дупнишкия тим.

Наставнивците на двата отбора дадоха шанс за игра на всички налични футболисти. Като цяло срещата беше интересна и напрегната и с доста опасни атаки пред двете врати. В 35-та минута след бърза атака по десния фланг Красимир Шапкаров центрира остро в наказателното поле на гостите и юношеския национал Запро Динев отклони майсторски кълбото под напречната врата на вратаря на Марек за 1:0. Радостта на феновете на Бела бе кратка. При бърза контраатака на Марек се стигна до дузпа в тяхна полза. Точен от бялата точка бе Данаил Георгиев за 1:1. Минута по-късно Петьо Иванов от гостите изскочи сам срещу вратаря на Беласица, но не успя да го преодолее.

През втората част на срещата независимо от направените смени в двата отбора играта продължи да бъде технична и бърза по фланговете, но за жалост без точност в завършващата част на удара. В 53-та минута бързоногият Боби Яков реализира създаденото голово положение и резултатът стана 2:1. До края на срещата имаше доста опасности и пред двете врати, но Тодор Кръстев, Боби Яков и най-вече Костадин Георгиев не бяха точни пред вратата на гостуващия тим. В 85-та минута Петър Янкулски от отбора на Марек не успя от 4-5 метра да простреля вратаря на Беласица, който показа много добър рефлекс.