3. Беласица удари Сливнишки герой на "Цар Самуил" и поведе в класирането

Беласица удари Сливнишки герой на "Цар Самуил" и поведе в класирането

Вихрен се издъни в Кюстендил, вижте резултатите от десетия кръг на Югозападната трети лига

Беласица постигна трудна, но заслужена победа с 3:1 срещу Сливнишки герой на ст. "Цар Самуил". Успехът качи петричани на върха в класирането на Югозападната трета лига. Те изместиха от там Вихрен, който се провали при гостуването на си ФК Кюстендил - 0:1.

Мачът в Петрич се игра пред повече от 1000 зрители. Срещата започна с натиск на домакините , но в 7-ата минута се случи нещо неочаквано. Бързоногият Стивън Кирилов се провря през заспалата защита на домакините и откри - 0:1.

Седем чисти голови положения за футболистите на Беласица бяха проиграни. В 40-ата минута при поредно меле пред вратата на гостите Живко Димитров изпрати топката неспасяемо в горния десен  ъгъл зад вратаря Димитър Симеонов за 1:1.

В 44-ата минута главният съдия Любомир Бушовски показа втори жълт и червен картон на Денислав Минчев от гостите и те останаха с човек по-малко на терена.

През второто полувреме се играеше изцяло в половината на Сливники герой. В 53-ата минута капитанът на Беласица Марти Таушанов изправи публиката на крака, изпращайки топката в мрежата за 2:1.

До края на мача отборът, който диктуваше играта на терена, бе този на Сливнишки герой, но не успя да стигне до равенството.

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч