3. Беласица вкара 6 на Перун в Микрево

Беласица вкара 6 на Перун в Микрево

С тази победа отборът на Беласица запазва шансовете си за атакуване на първото място в крайното класиране.

В мач от 32 кръг за първенството на ЮЗ трета лига отборът на Беласица надигра тотално отбора на Перун Кресна и го победи с 6:0. Атаките по двата фланга бяха провеждани най-вече чрез Стивън Кирилов и Аспарух Смилков, подкрепяни от защитниците Аспарух Шамкалов и Атанас Карачоров. Първият гол в срещата отбеляза Аспарух Смилков  в 12-та минута, Димитър Стоев покачи на 2:0 в 29-та. При този резултата двата отбора се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме футболистите на Беласица играеха с още по-голяма лекота, защото силите на колегите им от Перун намаляха. В 54-та минута Смилков направи резултата класически – 3:0. В 60-та минута Марти Таушанов реализира отсъдената дузпа за спъване на Стивън Кирилов за 4:0. В 74-та минута Стивън Кирилов покачи на 5:0. Последното попадение бе дело на Атанас Димитров в самия край на срещата.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч