3. Беласица завърши 1:1 в Кюстендил и е вече трети в таблицата

Беласица завърши 1:1 в Кюстендил и е вече трети в таблицата

Три мача от 22-ия кръг на ЮЗ трета лига фокусираха вниманието на любителите на футбола

Беласица измъкна 1:1 от Кюстендил в мач от 22-ия кръг на ЮЗ трета лига. За домакините това бе последна възможност да съхранят шансовете си за атака на първото място. Беласица също се нуждаеше от задължителни три точки. Първото полувреме завърши 0:0. На няколко пъти вратаря Захари Димитров бе на висота и стана причина равенството да оцелее до 84-ата минута. Тогава нападателят на домакините Андрей Йорданов нахлу по левия фланг, центрира и пред погледа на слисаните защитници Александър Александров-Аци отклони топката неспасяемо в горния ляв ъгъл и откри резултата за 1:0. Влезлият в игра Живко Димитров освежи играта на Беласица. Именно той след отлично центриране отляво в наказателното поле на домакините намери Патрик Попов, който с глава майсторски изравни.

Равенството беше добре дошло за преките им съперници Марек и Вихрен, които спечелиха срещите си и с по 52 точки делят първото място в таблицата.

На стадион "Бончук" дупничани спечелиха с 3:2 срещу Оборище (Панагюрище). След уцелени две греди от Димитър Владимиров и Евгени Тунтев, Христо Каймакански стопли сърцата на присъстващите на феновете, отбелязвайки първото попадение в срещата. Гостите не се предадоха и чрез Георги Нетов изравниха за 1:1. През второто полувреме футболистите на Оборище заиграха затворено, разчитайки на контраатаки. В 70-ата минута бившият футболист на Беласица Васил Тачев, който бе принуден да напусне Петрич от футболни капацитети в клуба, вкара красив гол и резултата стана 2:1 за гостите от Панагюрище. Напрежението на стадион "Бончук" бе голямо. За три минути футболистите на домакините чрез Христо Каймакански и Васил Калоянов обаче успяха да обърнат резултата за 3:2.

В Етрополе се срещнаха отборите на местния Чавдар и Вихрен Сандански (1:2). И ако за домакините резултата не бе от значение, то за гостите победата бе от изключителна важност, за да запазят шансовете си за атакуване на първото място. Николай Ботев от Чавдар вкара през първото полувреме. На почивката наставникът на Красимир Стоев извърши пет смени, които се оказаха неудачни и това бе добре дошло за отбора на Вихрен. Така с две попадения на Димитър Макриев отборът на гостите спечели трите точки.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч