3. Бербатов не пропусна да поздрави новия капитан на Бдин за именния му ден

Бербатов не пропусна да поздрави новия капитан на Бдин за именния му ден

Наставникът на тима от Видин не бе очарован от играта на своите, въпреки успеха над Академик

Капитанът на Бдин Тодор Кючуков получи от председателя на Управителния съвет Димитър Герасимов бутилка марково шампанско по повод именния си ден – Тодоровден, преди мача с Акаденик София. Пожеланията бяха за успех и Тошко ги оправда. Капитанът на видинчани бе сигурен в критичните моменти и опази вратата си суха.

Авторитетните му намеси показаха и класа, и опит. Тошко Кючуков получи и поздрави от най-добрия си приятел, звездата на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов по телефона. Бащата на Митко Бербатов, Иван Бербатов, който е изпълнителен директор на Бдин, също поздрави Тодор Кючуков за именния  ден.

Треньорът на Бдин Николай Нинов пък обяви пред клубния сайт след успеха:

„С оглед на това, че беше първи пролетен кръг и победата бе задължителна за нас,  доволен съм единствено и само от това че взехме трите точки. До известна степен съм доволен от начина ни на игра и поведението на моите играчи през първото полувреме. Разочарован съм от това, което се случи през второто полувреме. Едно говорихме в съблекалнята, а на терена се получи съвсем друго.  Първото полувреме можехме спокойно да поведем в резулатата с 3-4 гола разлика, но стана така че трябваше да се притесняваме до края на мача.

До мача в Сандански срещу „Малеш-Вихрен” ще се направи анализ на грешките, ще се коментират положителните неща и ще бъдем готови. Малко или много, влияние върху този мач си оказа и контролата във вторник срещу ЦСКА, в която играхме престижно и силно. Но в днешният  играчите ми бяха отпаднали през второто полувреме. Въпреки всичко,  важното е,  че спечелихме мача и зарадвахме зрителите, на които благодаря за подкрепата. Притеснявам се за състоянието на Борислав Хазуров, но ще бъде прегледан от лекари и каквото трябва ще се направи.

Дано да е готов за следващия мач. Отново благодаря от мое име и от името на играчите, които направиха дебют на стадион „Бенковски” за невероятната атмосфера и за горещата подкрепа. Ще зарадваме феновете на Бдин с резултатни и хубави мачове и още победи, но ни предстои и много работа. Горещо благодаря отново на невероятната публика на Бдин.”