3. Берое 92 и 94 продължават напред

Берое 92 и 94 продължават напред

Днес на изкуственото игрище в Стара Загора юношите младша възраст родени през 1992 г и децата родени през 1994 г изиграха последните си срещи от първенството в зона "Сливен". Съставите водени съответно от Тодор Станев и Кольо Христов трябваше да приемат връстниците си от Черноморец в събота (23 май), но срещите им бяха изтеглени за днес, тъй като след два дни ще се играят баражите за допълване на шестнайсетте финалиста. Берое 92 завърши наравно 0:0, което бе достатъчно за третото място в крайното класиране. Така воденият от Тодор Станев тим се класира за бараж срещу Черноморец (Несебър), който ще се играе в сряда на неутрален терен. Берое 94 (на снимката) победи с 3:2 и завърши на второ място в крайното класиране, като продължава директно в директните елиминации.

Двубоите бяха наблюдавани от директорът на ДЮШ Благомир Митрев, легендата на старозагорския футбол и спортно-технически директор на Берое Петко Петков, изпълнителният директор Геньо Петров, административният директор Николай Демирев и председателят на ОС на БФС Димо Тодоров.

Днес от 13:00 часа в пряк спор за третото място в групата, което дава право на бараж се срещнаха съставите на Берое 92 и Черноморец 92. Двата състава се представиха под възможностите си и завършиха 0:0. Още в 10-ата минута срещата бе белязана с изключително неприятен инцидент. При борба за висока топка Ердал Садула от Берое се сблъска глава в глава с футболист на гостите, при което възпитаникът на Тодор Станев си глътна езика. Единствено бързата реакция на дежурният лекар и най-вече на треньорът на Черноморец 94 спаси живота на младия талант, който две седмици няма да води тренировъчен процес.

В началото на втората част за изключително груб фаул без топка гостите останаха с човек по-малко. До края на срещата "зелените" диктуваха събитията на терена, но така и не успяха да разпечатат вратата на черноморци. В помощ на "акулите" бе и силният насрещен вятър, който максимално затрудняваше беройци. След последния съдийски сигнал гостите се държаха изключително просташки, като още един футболист на черноморци видя червеният цвят на картона. Възпитаникът на бургаската школа имаше един жълт картон и бесен от крайния резултат хвърли шише с вода на терена, и напсува главния съдия. В сряда Берое 92 ще играе на неутрален терен срещу връстниците си от Черноморец (Несебър) в първия бараж. При победа съставът воден от Тодор Станев се изправя срещу представител на зона "Пловдив". Два дни по-късно стартират мачовете от републиканското първенство.

"Доста слаб мач като качество. Мисля, че причината за това е голямото напрежение. От този мач зависеше дали ще играем бараж или не. Напрежението беше огромно, завършихме 0:0 след няколко контузии в отбора. Първата цел е изпълнена, а по-нататък ще видим. Днес Садула получи тежък удар и дано няма сътресение на мозъка, като може да остане извън републиканското първенство. След два дни ни предстои бараж. Ако успеем да победим първия съперник, след още два дни ни предстои втори бараж, а в понеделник започва републиканското. Баражите са в един мач на неутрален терен. Отборът има много проблеми - сега е комплектован, напуснаха ни футболисти, имаме контузени момчета. Ако заиграем както трябва мисля, че можем да се включим в републиканското, а след това каквото стане", заяви след срещата наставникът на Берое 92 Тодор Станев.

Веднага след края на тази среща започна и вторият сблъсък за денят между Берое и Черноморец. Срещата започна отлично за "зелените". Още във 2-ата минута Мартин Гунев излезе на чиста позиция, но стражът на гостите изби ударът на нападателят. Най-съобразителен бе Илия Илиев, който на празна врата откри резултата. Четири минути по-късно голмайсторът на тима Мартин Гунев бе изведен на чиста позиция и елегантно прехвърли стражът на гостите и удвои резултата. В 10-ата минута таранът на старозагорци остана очи в очи с вратарят на черноморци, но не успя да го преодолее и резултата остана непроменен. Три минути по-късно при идентична ситуация отново стражът на "акулите" се оказа победител и не позволи на Гунев да вкара втория си гол в срещата. В 15-ата минута Черноморец върна едно попадение чрез капитанът си Диян Стоянов. Две минути по-късно централният нападател на бургазлии стреля към вратата на Колев, но коженото кълбо премина на два метра в ляво от вратата. В 29-ата минута Джунейт Али не успа да засече с глава след остро центриране от ляво, а две минути по-късно отново той бе близо до гол, но ударът му с глава срещна напречната греда.

През втората част старозагорци продължиха да са по добрият отбор на терена. В 47-ата минута Исус Ангелов отне една топка пред наказателното поле, напредна няколко метра и с добре премерен удар в долния десен ъгъл покачи на 3:1. Две минути по-късно черноморци се върнаха в мача, след като Диян Стоянов изпълни майсторски пряк свободен удар от 25 метра и не остави никакъв шанс на Колев за 3:2. В 50-ата минута Георги Христов от Берое стреля от 30 метра от пряк свободен удар в долният десен ъгъл, но вратарят на гостите спаси. В 58-ата минута капитанът на домакините Денислав Димитров стреля от въздуха по диагонала, но и този път стражът на черноморци се намеси добре.

По този начин възпитаниците на Кольо Христов завършиха на второ място в групата и се класират директно за републиканското първенство. Децата на Берое ще изчакат какво ще им отреди жребият и в началото на другата седмица ще започнат директните елиминации. В тази фаза се играят две срещи на разменено гостуване.

"Тежко време, труден мач. Най-важното е, че успяхме да победим и да се класираме за републиканското. На 25-ти този месец се тегли жребият и евентуално 2-3 дни по-късно са първите мачове. Срещите са в два мача на разменено гостуване. Да се надяваме, че ще достигнем колкото се може по-напред. Дано тази година играем полуфинал и вземем медали. Мартин Гунев не е тренирал цяла седмица, днес игра на инжекции и може би това повлия на представянето му. Не му се сърдя за изтърваните положения. Разчитаме на него. Предполагам, че следващата седмица ще е добре и ще е на 100% готов. Други контузени нямаме", заяви след срещата специално за Beroe Online Кольо Христов.

Срещата на Берое 95 срещу връстниците им от Сливен, която трябваше да се играе през уикенда е отложена. Директорът на ДЮШ на Берое Благомир Митрев разкри повече подробности за силният международен турнир в Кан (Франция), където възпитаниците на Сидер Димитров ще премерят сили със свои връстници от Италия, Испания, Франция и др. Съставите ще бъдат разпределени в две групи по четири отбора. Двубоите ще се играят в две полувремена по 35 минути на голям терен. На 27 май момчетата отпътуват от Стара Загора. В София групата ще изгледа финала на Шампионската лига между Барселона и Манчестър Юнайтед, след което отново потегля на път. На 28 май около 14 часа групата трябва да е във Венеция, където предстои разходка и нощувка. На следващият ден възпитаниците на ДЮШ на Берое ще пристигнат в Кан, където също им предстои да разгледат забележителностите на красивия френски град домакин на турнира. Мачовете са на 30 и 31 май, а веднага след това групата тръгва за България.

В събота (23 май) от 10:30 часа Берое 96 гостува на третия състав на Розова долина (Казанлък) в отложен мач от 13 кръг на областното първенство за деца.