3. Берое мина без проблеми и през Търговище и е само на победа от "А" група

Берое мина без проблеми и през Търговище и е само на победа от "А" група

Отборът на Берое записа поредна победа през този сезон в Източната „Б” група, като днес се наложи с 3:1 като гост на Светкавица, съобщиха от клуба. Така следващата седмица срещу Калиакра тимът от Стара Загора ще може официално да влезе в „А” група.

Гостите започнаха по-добре двубоя в Търговище, а в началните минути удар на Иво Ивано с глава не намери целта. В 20-ата минута малко изненадващо домакините откриха резултата. Илиев проби отдясно и центрира остро в наказателното поле, а Светослав Арабов бе най-съобразителен и с глава разстреля стража на „зелените”. Четири минути по-късно капитанът на Берое Слави Жеков изравни резултата, след като от малък ъгъл разстреля вратаря на домакините Личев. До края на полувремето Берое продължи да е по-добрият отбор на терена, но Петър Димитров и Паргов не можаха да отбележат втори гол.

Втората част отново започна с опасни атаки пред вратата на Светкавица, а удар на Коце Видолов от 25 метра мина встрани от целта. Логичното се случи в 82-ата минута, когато след центриране от фаул на Генчев, защитата и вратарят на Светкавица не се намесиха добре, а Захари Димитров отблизо направи резултата 1:2. Десетина минути по-късно след бърза контраатака, топката попадна в Петър Димитров, който със силен шут в долният ляв ъгъл матира за трети път Личев.

След седмица при победа над Калиакра Берое ще се завърне официално в групата на майсторите. Двубоят под Аязмото е на 30 май (събота) от 18:00 часа.