3. Берое на победа от влизане в елита

Берое на победа от влизане в елита

В слаб мач Берое победи с 1:0 Миньор (Раднево) и с още една крачка се доближи до теоретичното влизане в "А" група, запазвайки преднината си на върха от 7 точки. Единственият гол в мача отбеляза Ивайло Паргов в 74-ата минута. Младокът Димитър Райчев пък пропиля две стопроцентови положения.

Първото полувреме започна с равностойна игра и доста грешки в средата на терена. В 4-ата минута Петър Димитров пробва центиране в наказателното поле, където Слави Жеков засече добре, но кълбото бе блокирано от защитниците на Миньор.

В 7-ата минута от щаба на Берое си припомниха мача от есента, когато Миньор игра на живот и смърт срещу Берое след като Максим Недев фаулира изкключително грубо Слави Жеков.

В 9-ата минута топката бе открадната от беройци. При опитът за пас към Марко Илич обаче бе вдигнат флага за засада. Четири минути по-късно след силен удар на Здравко Илиев от границата на наказателното поле, но топката мина високо над вратата и излезе в аут.

В 18-ата минута Слави Жеков центира от пряк свободен удар в близост до мястото за изпълнение корнер. Ивайло Паргов изскочи от дълбочина, но бе изпреварен в последния момент от защитник на Миньор, който избива топката в корнер.

Минута по-късно Марко Илич центира добре от корнера. Димитър Райчев засича с глава, но топката минава на сантиметри от сглобката на вратата.

При далечен удар от около 30 метра отправен от Григор Георгиев в 20-ата минута Пламен Петров се справи.

В 29-ата минута Слави Жеков намера от фаул Ивайло Паргов, но бранител в жълто е застанал добре и му попречи при изпълнението на удара и Пейков успя да улови.

Три минути по-късно при центриране към Марко Илич той пробва удар от малък ъгъл със слабия си десен крак, но кълбото излезе в аут.

В 35-ата минута при добър удар на Слави Жеков от пряк свободен удар вратарят успя да избие, а след това Латин Венков изчисти в корнер. След изпълнението му не се случи нищо опасно.

Минута преди края на редовното време при удар на Петър Димитров от границата на наказателното поле с ляв крак топката мина на метър и половина в ляво от вратата.

В продължението на първото полувреме при удар на Петър Димитров от пряк свобиден удар вратарят Пейков закова кълбото в ръцете си.

Минута след това Слави Жеков намери Марко Илич от пряк свободен удар, но опита за центриране на Илич прехвърли всички.

След почивката претърпелият лека операция вчера Александър Александров замени Здравко Илиев, а Любо Величков се появи на мястото на неубедителния Илич.

В 51-ата минута с много хитър пас в коридор Слави Жеков изведе Диан Генчев. Бранител на гостите го пресича. Диан Генчев можеше да излезе очи в очи с Пейков при тази ситуация.

Минута по-късно Слави Жеков стреля от 23 метра, но топката се заплете в мрежата от външната страна.

В 61-ата минута Димитър Райчев направи невероятен пропуск като не уцели на празна врата от 3 метра топката след като Боян Петков увисна при комбинация от корнер между Слави Жеков и Диан Генчев и центриране на последния.

В 65-ата минута Георги Куртев пробва директен удар от пряк свободен удар. Пламен Петров бе изненадан и в последния момент успя да изчисти топката. Страничният рефер пък вдигна флага за засада.

Пет минути по-късно Петър Димитров центрира добре, Никола Данчев успява да изчисти с глава. Топката попадна в Диан Генчев, който опита центриране, но реферът бе дал фаул в атака.

В крайна сметка Берое отбеляза заслужения гол. Слави Жеков напредна добре и изведе отлично Петър Димитров, който намери Ивайло Паргов. За таранът не остана нищо друго освен да открие резултата.

В 82-ата минута се наложи Берое да доиграе мача с 10 човека след като Любомир Величков се контузи, а вече бяха извършени трите смени за домакините.

Две минути по-късно след пас на Георги Куртев Ангел Лачов бе изведен на добра позиция и стреля без подготовка, но слабо и неточно. Топката мина на метър и половина от вратата пазена от Петров.

В 87-ата минута при центриране от пряк свободен удар на Слави Жеков. Ивайло Паргов остана под топката и тя попадна в ръцете на вратаря. Минута по-късно Петър Димитров стреля от воле, но Боян Пейков улови.

В продължението на второто полувреме пореден уникален пропуск направи Димитър Райчев. Топката му бе подадена идеално от Слави Жеков за шут от воле в наказателното поле. Райчев обаче не успя да уцели кълбото.

В 3-ата минута на даденото продължение Григор Георгиев стреля от метър в наказателното поле право в ръцете на Александър Александров. Реферът отчете, че играта с ръка е неумишлена. Въпреки това след мача гостите бградиха реферите и искаха обяснение.