3. Берое продължава с победите

Берое продължава с победите

Берое победи с 4:0 Черноморец (Поморие) в своята трета проверка от началото на подоготовката и продължава да не е получил попадение в своята врата в контролите, а има отбелязани 13 гола.

Берое победи с 4:0 Черноморец (Поморие) в своята трета проверка от началото на подоготовката и продължава да не е получил попадение в своята врата в контролите, а има отбелязани 13 гола. Попаденията днес вкараха Георги Божанов в 11-ата минута, Владислав Златинов в 61-ата и два гола допълни Атанас Апостолов в 63-ата и 77-ата минути на срещата, съобщава Beroe Online. От утре Берое заминава на десетдневен подготвителен лагер в Словения.

Старши-треньорът Илиан Илеив заложи през първото полувреме на вратата на Карамфил Илчев. В дясно на защитата игра Здрако Илиев, а от ляво Веселин Пенев. В средата си партнираха Павел Ковачев и Станислав Бачев. Като опорни халфове действаха Симеон Минчев и Диан Генчев. Пред тях в халфовата линия бе новото попълнение Стефан Велев, а като дясно крило започна Николай Станков, докато в ляво игра Георги Божанов. На върха на атаката бе младокът Иван Янчев.

В 5-ата минута на мача след центриране на Георги Божанов към Иван Янчев Емил Копаранов изчисти в корнер. Диан Генчев центрира от ъглов удар, но от 6-7 метра Станислав Бачев с глава прати топката на сантиметри покрай вратата на Пламен Колев.

Шест минути по-късно резултатът бе открит от Георги Божанов. Здравко Илиев центрира от дясно. Оставен сам срещу вратаря Божанов стреля с левия крак от 7 метра и остави бившият вратар на Берое и продукт на школата на тима Пламен Колев без шанс.

В 17-ата минута Яни Пехливанов отправи анемичен удар, който не затрудни вратаря Карамфил Илчев.

Пет минути по-късно след центриране от ляво на Веселин Пенев към Иван Янчев, Пламен Колев изпревари нападателя и улови.

В 37-ата минута при чудесно извеждащо подаване към Иван Янчев Пламен Колев се ориентира добре, излезе напред и успя да избие топката преди тя да попадне в нападателят.

Две минути по-късно при добро центриране на Стефан Велев Пламен Колев успя да улови кълбото във въздушния дуел с нападателите на Берое.

В 43-ата минута Иван Янчев отбеляза попадение, но бе останал в засада при извеждащото подаване.

Изцяло нов отбор започна за Берое през второто полувреме. На вратата застана Теодор Скочев. В дясната зона на защитата заигра Мирослав Енчев, а от ляво - Тодор Динчев. В средата си партнираха Георги Хашев и Тодор Тодоров. Като опорни халфове действаха Петър Костадинов и Иван Канев. Ляво крило бе Тодор Христов, дясно - Петър Димитров, офанзивен полузащитник заигра Атанас Апостолов, а като нападател Владислав Златинов.

След почивката пробив направи Владислав Златинов. Той успя да премине покрай Пламен Колев пускайки си дълго топката, но не успя да центрира стигайки почти до аутлинията.

В 56-ата минута първа сериозна опасност дойде пред вратата на Теодор Скорчев. Топката бе центрирана от Цветан Филипов от фаул към Пехливанов. Скорчев излезе малко неубедително, но успя да избие с върха на пръстите си кълбото в корнер.

В 61-ата минута пряк свободен удар в полза на домакините на около 32 метра в ляво по атаката изпълни Владислав Златинов, който стреля силно с фалц, топката топва пред Колев и влетява неспасяемо в долния десен ъгъл.

Две минути по-късно резултатът стана класически. Златнов бе изведен в ляво на чиста позиция очи в очи с Пламен Колев, който се принуди да излезе няколко метра пред наказателното си поле. В крайна сметка Колев успя да изчисти от краката на Златинов, но кълбото попадна право в Апостолов. Той мина през Пламен Димов, напредна десетина метра и на празна врата направи резултата 3:0.

В 65-ата минута Златинов стреля от малък ъгъл, но нацели главата на Апостолов и топката срещна напречната греда.

В 77-ата минута Владислав Златинов изведе отлично Атанас Апостолов сам срещу Пламен Колев. Апостолов успя да залъже Колев и да прати топката в мрежата за 4:0.

В самия край на мача Скорчев се намери авторитетно след шут на играч в синьо.

Утре Берое заминава на десетдневен подготвителен лагер в град Зебче в Словения. Там футболистите на Илиан Илиев ще изиграят три контроли.

Официално: Обявиха съдиите за кръга във Втора лига

Вижте всички наряди

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч