3. Берое срази Брестник с 1:0 във втората си контрола за деня

Берое срази Брестник с 1:0 във втората си контрола за деня

Георги Динков отбеляза единственото попадение в мача в 75-ата минута

Във втората си контрола за деня Берое победи втородивизионния Брестник с минималното 1:0. Треньорският щаб на старозагорския тим бе разделил представителния тим на две части за проверките със Сливен и Брестник. Двубоят на градския стадион в Хисаря бе доста интересен, а тимът от „А” група стигна до успеха след гол на Георги Динков в 75-ата минута.

В 8-ата Марио Георгиев стреля от границата на полето, но топката минава на метър над вратата на Берое. 25 минути по-късно Антонио Хаджииванов отправи много силен изстрел по посока вратата на домакините, но той бе париран от бранител на Брестник. До края на полувремето и двата отбора не сътвориха нищо интересно и заслужено се оттеглиха на почивката при нулево реми.

В 60-ата минута юношата на Пирин 2001 Хаджииванов стреля силно в левия ъгъл, но Годжев успява да избие. Осем минути по-късно отново той стреля с глава, но топката попадна право в ръцете на вратаря на домакините.

В 75-ата минута Георги Динков отбеляза единственото попадение в мача, след като завърши хубава атака от дясно. Диан Генчев подаде на Писаров, който веднага центрира в полето към Динков, който с безмилостно воле не остави никакви шансове на Годжев.

В другия мач Берое победи с 2:1 Сливен с головете на Георги Андонов от дузпа и Атанас Апостолов. Почетното попадение за Сливен вкара Диан Христов минута преди края на редовното време.

Берое: Пламен Петров, Мирослав Енчев, Тодор Тодоров, Станислав Бачев, Георги Динков, Иван Канев, Диан Генчев, Антонио Хаджииванов, Искрен Писаров, Емил Рачев, Иван Чергев (Теодор Скорчев, Николай Янков, Жельо Желев, Костадин Арнаудов, Мартин Райнов)