3. Бивш нападател на Малеш отдалечи Вихрен от бараж за влизане в "А" група

Бивш нападател на Малеш отдалечи Вихрен от бараж за влизане в "А" група

Александър Русков вкара гол и изработи дузпа за крайното 2:0

Бившият нападател на Малеш (Микрево) Александър Русков се отчете с гол и изработи дузпа, при победата на неговия отбор Чавдар (Етрополе) с 2:0 срещу Вихрен (Сандански) в мач от 21-ия кръг на Западната „Б” група.

И двете попадения в мача на тежкия терен в Етрополе, паднаха през втората част, докато първото полувреме ще се запомни с неубедителната проява на вратаря на гостите от Сандански Димитър Симеонов, който увисна при центриране от корнер, а впоследствие с ръка в наказателното поле игра неговият съотборник Иво Харизанов. Реферът Радослав Станев обаче не видя умисъл в действията му и не отсъди 11-метров наказателен удар.

В самия край на полувремето, в 44-ата минута, стражът на домакините Ивайло Яначков също  сгреши и увисна при едно центриране в наказателното му поле, но впоследствие успя да поправи грешката си и да отрази удара на Кирил Андреев. Преди това, в 37-ата минута на мача, Евгени Йорданов от Вихрен бе изведен на удобна позиция, но стреля встрани от вратата.

През втората част атаките на домакините зачестиха и логично отборът на Чавдар поведе в резултата. Това стана в 65-ата минута, когато Петър Пазийски центрира към Александър Русков, който прехвърли стража Симеонов и вкара на опразнената врата за -1:0.

В 72-ата минута Александър Русков се озова очи в очи със стража на Вихрен, но бе фаулиран от него в наказателното поле, след което последва удар от бялата точка на капитана Антон Петров за -2:0. В последната минута на редовното време Петър Тончев имаше възможност да направи резултата класически, но този път Симеонов отрази неговия удар.

По този начин Вихрен вече сериозно се отдалечи от второто място, което дава право на бараж за промоция в „А” група. Санданчани запазват четвъртото си място в класирането с актив от 35 точки и изостават на 6 точки от втория Видима – Раковски, който от 15.00 часа играе срещу Балкан (Ботевград).

Едноличен лидер продължава да бъде с 43 точки Банско, който след обяд приема на собствения си стадион борещия се да не изпадне отбор на Рилски Спортист (Самоков).

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч