3. Ботев (Криводол) победи Спартак (Плевен) с 2:1 в контрола, играна в Правец

Ботев (Криводол) победи Спартак (Плевен) с 2:1 в контрола, играна в Правец

Ботев (Криводол) победи Спартак (Плевен) с 2:1 в контрола, играна в Правец, където се подготвят криводолци, предаде кореспондент на Novsport.com.

Мачът започна по-добре за Ботев и след половин час игра футболистите му имаха два гола аванс. В 19-та минута Александров и Киров разиграха топката, след което последният центрира и новото попълнение Дечо Аризанов с глава от голлнията откри резултата. След дест минути Киров и Александров отново бяха в основата на успеха. Първият изведе Александров зад отбраната на плевенчани и той удвои, а съперникът реагира мигновенно и проведе няколко добри атаки, от които изникнаха чисти голови положения. Пропиляха ги Светослав Иванов, Станимир Георгиев, Цветан Петров и Любомир Тодоров.
На почивката двамата треньори извършиха доста смени. Плевенчани все пак стигнаха до почетно попадение, чийто автор стана таранът Красимир Василев. След отличен пас на Мариан Драгнев. До края само веднъж криводолци можеха да променят резултата, но пропуснаха на сантиметри пред голлинията.