3. Ботев (Пловдив) разби Димитровград в последна контрола преди мача с Черноморец (снимки)

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с категоричното 4:1 Димитровград в последна контрола, преди мача за купата в събота срещу Черноморец, предаде кореспондент на Novsport.com.

Срещата се игра на стадион „Христо Ботев” в града под тепетата, като бе наблюдавана от близо 500 зрители.

Домакините бяха господари на терена по време не целия мач, като още в 10 минута можеха да открият чрез Рахов, който преодоля цялата защита на гостите, но шутът му мина встрани от вратата. Все пак „канарчетата” поведоха в 15 минута. Автор на попадението стана Гаджалов, който получи пас от Неделев в наказателното поле, стреля с глава и не остави никакви шансове за стража на Димитровград.
В минута 21 Курдов стреля от границата на пеналта, но вратарят на гостите спаси, избивайки топката. Минута по-късно Неделев отправи удар, но топката мина над вратата.
Две минути по-късно гостите успяха да изравнят с първата си атака. Голмайстор беше Бончо Николаев, който се възползва от отлично центриране отдясно и с глава прати топката в мрежата на домакините.

Радостта на димитровградчани продължи само 2 минути. В 25 минута домакините отново поведоха. Йордан Христов с плътен шут намери мрежата на гостите.

В 34 минута звездата на „канарчетата” Курдов направи резултата 3:1. Той се възползва от центриране на Емил Арсов отдясно и с глава покачи за 3:1.
Три минути след началото на второто полувреме отново той реализира. Пасът този път бе на резервата Златин Стефанов.
До края на проверката гостите трудно излизаха от собственото си наказателно поле, но „жълто черните” не се възползваха от това, за да отбележат още нови голове.
Старши треньорът на Ботев Милен Радуканов замени почти всички от стартовия състав, като на терена останаха само Домакинов и Курдов. Срещата беше наблюдавана от  бившия футболист на пловдивчани и настоящ на Лудогорец (Разград) Йордан Минев.
Стартов състав на домакините:
Николов, Домакинов, Гаджалов, Ивайло Димитров, Кривия, Т. Неделев, Курдов, Й. Христов, Аргиров, Рахов, Стефан Киков

Резерви: Васил Васиев, Васил Гуджев, Румен Тинков, Манчев, Мартин Стефанов, Юсеинов,
Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига