3. Ботев Пловдив се скъса от пропуски, но накрая вкара и ще играе на 1/8 финал за купата (СНИМКИ)

Йордан Христов донесе триумф на "канарчетата" с 1:0 срещу Ботев Враца на 1/16 финалите

Ботев Пловдив продължава напред за Купата на България след победа с 1:0 над съименниците си от Враца. След слаба първа част, "канарчетата" натиснаха своя съперник и изпуснаха куп голови положения.

Все пак в продължението на редовното време резервата Александър Александров - Кривия намери чудесно Йордан Христов и той от воле прониза вратата на Ботев (Враца) с удар по земя.

Срещата стартира в изключително мудно темпо, като домакините спокойно разиграваха в своята половина, а гостите дебнеха своя шанс на контраатака.

В 6-ата минута Амбарцумян изгледа как топката мина на сантиметри над гредата му при един пряк свободен удар. После таранът на гостите Павлов прибърза с изстрела по диагонал и прати високо над целта.

„Канарчетата” отвърнаха с два удара на Николай Манчев – първият бе избит от защитник, а другият прелетя над вратата на врачани. В края на частта и Рахов пробва силата на своя шут също без успех.

През втората част играчите на Милен Радуканов вдигнаха оборотите и започнаха да създават повече положения. 5 минути след подновяването на играта топката стигна до Тодор Неделев в наказателното поле след центриране на Йордан Христов, но шутът му бе спрян от защитник с хубав шпагат.

Младежкият национал можеше да се разпише от фаул, но хубавият му изстрел над стената мина много близо покрай десния страничен стълб на гостите от А група.

Натискът в „жълто-черно” продължи и 10 минути преди края отново шансът обърна гръб на домакините. Кривия, който се появи на терена на мястото на играещия помощник-треньор Светослав Петров, намери Петър Атанасов сам срещу вратаря Митов, но ударът срещна тялото на стража, а при добавката защитник изби шута на Димитър Байрев.

Волята за победа на Ботев Пловдив бе възнаградена в продължението на редовното време. Именникът Сашо Александров пак пусна страхотен пас, Йордан Христов стреля от воле и по земя не остави шансове на Митов – 1:0 и огромна радост на Колежа, където малко над 1000 фена се събраха, за да викат за своите, макар мачът да се игра на обяд в работен ден.

„Канарите” чакат своя опонент в 1/8 финалите при жребия на 25 ноември.