3. Ботев (Вр) отново не би като домакин (СНИМКИ)

Ботев (Вр) отново не би като домакин (СНИМКИ)

Добруджа стигна до точка във Враца за ЧРД на Светльо Тодоров

Ботев Враца не успя да победи Добруджа ка­то домакин, а двубоят завърши 1:1. Така в трети мач на "Христо Ботев" домакините не успяват да стигнат до успеха. От толкова срещи те не са взимали и трите точки. Ненов откри за врачани, а Лазаров изравни през втората част. Така той зарадва треньора на гостите Светослав То­доров, който вчера отпразнува 35-ия си рожден ден.

Срещата започна с домакински на­тиск, който даде резултат в 15-ата минута. Тогава вратарят на Добруджа Конов направи груба грешка, която бе наказана от Ненов. Той откри резултата с хубав прехвърлящ удар. В минутите след гола гостите се опитаха да вземат инициативата. До­макините обаче удържаха на­тиска. В 31-ата минута гол на Добруджа бе отменен поради засада. В самия край на първата част Чаворски от гостите можеше да из­равни, но ударът му мина над вратата.

На почивката Светослав Тодоров явно бе дал точните наставления на тима си и той заигра доста по-силно. Гостите наложиха преимущество и заредиха опасни атаки. В 50-ата минута Цветковски спаси сигурен гол след шут отблизо на Чаворски. В 56-ата мину­та резервата на Добруджа Спас Георгиев про­пусна чисто положение от 10 метра, като ударът му срещна тялото на защитник.

Добруджанци продължиха да натискат, а и да пропускат. В 73-ата минута те бяха близо до изравняването, но много опасен удар на Ивай­ло Лазаров облиза напречната греда. Логично­то се случи в 79-ата минута, когато домаки­ните не успяха да изчистят една топка, коя­то попадна в Лазаров. Той от 18 метра с пре­цизен шут матира Цветковски -1:1. Гостите не се отказаха да преследват трите точки и можеха да ги постигнат в последната мину­та. Тогава удобна топка достигна до Лаза­ров, но от 5 метра той стреля неточно с глава.

С равенството Добруджа събра 8 точки в класирането и се изравни с Калиакра на 2-ото място преди останалите срещи от кръга. Бо­тев е с 6 и дели 4-ата позиция с Хасково.

Етър излъга Добруджа като гост, Монтана надви дубъла на Лудогорец (ВИДЕО)