3. Ботев (Враца) би Струмска слава при дебюта на Кайзера

Ботев (Враца) би Струмска слава при дебюта на Кайзера

Мачът се игра на „Царско село”

Ботев /Враца/ победи с 3:1 Струмска слава /Радомир/ в първата контрола от зимната си подготовка, предава "Конкурент". Мачът се игра на един от терените с изкуствено покритие в столичния комплекс „Царско село”. Двубоят бе неофициален дебют за новия старши треньор на врачани Николай Тодоров-Кайзера.

Милен Василев изведе напред врачани в средата на първото полувреме, а в 42-та мин. пропусна да реализира и дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Съперникът от Радомир се върна в мача за 1:1 в 50-та мин., но това беше всичко, което можа да направи в проверката. Дошлият от Септември /Сф/ Анатоли Тодоров вкара за 2:1 в 70-та мин., а Любослав Младенов оформи крайното 3:1 в 90-та мин.

"Доволен съм от старанието на играчите. Намираме се в твърде ранен етап от подготовката, в която акцентът е поставен върху физическото натоварване. Беше важно да проверим игровия тонус на футболистите, който ме удовлетвори", коментира след мача Кайзера.

30-ина фенове от Враца бяха София, за да се порадват на успеха на любимците си. На трибуните в комплекс "Царско село" имаше и доста съгледвачи от столични отбори.

Николай Тодоров даде шанс за изява на всичките си футболисти.

Ботев започна в състав: Митов, Г. Иванов, Павлов, Георгиев, Генов, Илиев, Кисьов, Г. Василев, Чаворски, М. Василев и М. Димитров. След почивката в игра влязоха вратарите Хр. Георгиев и Иванов, както и полевите им колеги Йорданов, Куанг, Крумов, Д. Димитров, Тодоров, Цветков, Борисов, В. Иванов и Младенов.