3. Ботев (Враца) официално влезе в „А” група

Ботев (Враца) официално влезе в „А” група

Тимът надви с 2:1 като гост Септември (Симитли) и си осигури елитния статут

Отборът на Ботев (Враца) официално е новият член на „А” група. Момчетата на Сашо Ангелов си осигуриха елитния статут два кръга преди края на шампионата в Западната „Б” група, след като победиха с 2:1 макар и с 10 човека, като гост Септември (Симитли).

В 15-ата минута Ценовски бе изпуснат от Ралчовски и откри резултата за гостите от Враца.

Десет минути по-късно Иво Лазаров пропиля най-чистото положение за домакините и от близо стреля в аут.

В 28-ата възпитаниците на Юри Васев удариха и греда, а минута след това Атанас Николов изравни за 1:1.

В 31-ата минуа вратарят Цонков хвана топката извън наказателното поле и получи директен червен картон от рефера Мартин Богдев.

Домакините от Симитли така и не се възползваха от численото си преимущество и допуснаха втори гол в самия край на двубоя. В 81-ата минута Райков бе изпуснат и под плонжа на Църваришки направи резултата 2:1 за Ботев (Враца).

Така от следващия сезон Ботев (Враца) ще играе вече в „А” ПФГ.