3. Ботев (Враца) победи с 4:1 Пирин (ГД) в контрола

Ботев (Враца) победи с 4:1 Пирин (ГД) в контрола

Елитният Ботев (Враца) се наложи с 4:1 над лидера в Западната "Б" група Пирин (ГД) в контролна среща играна на изкуствения терен в Сандански, предаде кореспондент на Novsport.com

Първото полувреме завърши при резултат 1:0 за тима от Враца с гол на Румен Рангелов в 30-ата минута. През втората част паднаха останалите четири попадения в мача.

Дейвид Пенчев удвои аванса на елитния тим в 62-ата, след като бе точен за 2:0. В 65-ата минута Любомир Гуцев събори футболист на Ботев в наказателното поле и реферът Драган Стойков от Благоевград отсъди дузпа, която Ивайло Раденцов превърна в гол за 3:0. Пет минути по-късно Илия Карапетров се възползва от пас на Виктор Шишков и вкара почетното попадение за неврокопчани. Крайното 4:1 в полза на Ботев (Враца) оформи отново Раденцов в 75-ата минута.

Следващата контрола на Пирин (ГД) е в сряда с Банско и ще се играе в региона на Гоце Делчев, докато Ботев (Враца) ще участва в мини турнир в Сандански с участието още на Локо (Пд), Светкавица и Любимец.