3. Ботев (Враца) се класира на осминафинал за Купата на България след 2:0 над Балчик

Ботев (Враца) победи Черноморец (Балчик) с 2:0 в 1/16-финална среща от турнира за Купата на България. През целия мач домакините бяха по-добрият тим на стадион "Христо Ботев" и заслужено се класираха за следващата фаза в надпреварата. Головете за Ботев бяха дело на нападателя Румен Рангелов и следеният от няколко елитни клуба Владислав Романов.

Ботев (Враца) победи Черноморец (Балчик) с 2:0 в 1/16-финална среща от турнира за Купата на България. През целия мач домакините бяха по-добрият тим на стадион "Христо Ботев" и заслужено се класираха за следващата фаза в надпреварата. Головете за Ботев бяха дело на  нападателя Румен Рангелов и следеният от няколко елитни клуба Владислав Романов. Така след 1986 година, врачани пак се стягат да посрещнат някой от родните футболни грандове.

Отборът на Ботев (Враца) започна много нахъсано мача, а опасните положения пред вратата на Черноморец (Балчик) започнаха да се редят едно след друго. В 16-ата минута логичното се случи и домакините поведоха в резултата. Румен Рангелов бе изведен с пас от дълбочина, надбяга бранител на гостите и с елегантен удар в долния десен ъгъл матира вратаря Георги Христов. В 24-ата минута Рангелов проби по дясното крило, излъга бранител и влезе в полето. Нападателят центрира към далечната греда, където бе Владислав Романов. Юношата на ЦСКА не се поколеба и с топовен шут с десния крак направи резултата 2:0.

Най-сериозното положение за гостите бе в 81-ата мин., когато резервата Емил Тодоров-Зелето нацели напречната греда на вратата на Ботев. Малко преди края на мача Романов опита да вкара директно от ъглов удар. Опитът му не сполучи, но бе възнаграден от аплодисментите на 1 000 зрители по трибуните на градския стадион във Враца

През второто полувреме домакините пропуснаха още няколко изгодни положения да вкарат и трети гол.

Ботев: Христо Митов, Емануил Борисов (к), Росен Ванков, Петър Петров, Тихомир Найденов, Асен Чалъков, Светослав Валериев, Емил Манолов, Диян Петров (67' Николай Ганчев), Владислав Романов, Румен Рангелов (80' Иван Златков).

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч