3. Ботев (Враца) срази Балкан с 3:1 и оглави класирането в Западната "Б" група

Ботев (Враца) срази Балкан с 3:1 и оглави класирането в Западната "Б" група

Вчера Ботев (Враца) записа втора победа в Западната „Б” група и оглави временното класиране, предаде кореспондент на Novsport.com. Завърналият се в професионалния футбол в тим се наложи с 3:1 над Балкан (Ботевград) и вече има 7 точки от първите три кръга.

Двубоят бе доста оспорван, но реалните голови ситуации бяха изключителна рядкост. В 22-ата минута Емил Манолов бе повален в наказателното поле на гостите и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът Емануил Борисов, който хладнокръвно откри резултата. До края на полувремето тимът от Ботевград се опита да се върне в мача, но няколкото опасни удара към врачанската врата бяха отразени с вещина от стража Христо Митов.

В 62-ата минута ветеранът в тима на Балкан Мариян Христов се възползва от грешка в отбраната на домакините и с глава изравни резултата – 1:1. Бившият национал обаче се държа арогантно през целия двубой и логично в 70-ата минута пое към съблекалнята, след като получи втори жълт и респективно червен картон.

Останали с човек повече на терена играчите на Ботев натиснаха своя съперник и логично стигнаха до гол в 74-ата минута. Емил Манолов проби по крилото и намери непокрития Деян Петров, който с прецизен изстрел разстреля стража на ботевградчани. Минута преди края на двубоя Владислав Романов изведе централния защитник Петър Петров очи в очи с вратаря на Балкан. Бранителят върна кълбото към юношата на ЦСКА и бивш играч на Локомотив (Мездра), който с много премерен изстрел оформи крайното 3:1.