3. Черно море победи с 2:0 Септември Симитли на път за Варна (снимки)

Черно море победи с 2:0 Септември Симитли на път за Варна (снимки)

На 30-градусовата жега в Банско двата отбора не можаха да покажатъ добър футбол, но "моряците" успяха да надделеят

Черно море победи с 2:0 Септември Симитли в последната контрола на отбора от лагера в Банско. Веднага след проверката „моряците” се прибраха във Варна. Двубоят в Симитли се игра на 30-градусова жега, която повлия за ниското качество на игра, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Около 50 зрители пък бяха заели сенчестите места по трибуните. Атанас Николов и Цветан Николов не успяха да завършат по най-добрия начин атаките на домакините в началото на срещата. След това положенията в мача бяха изцяло за елитния тим от Варна.

В 27-ата минута Румен Николов от малкия пеналт стреля в аут. Пет минути по-късно Дончо Атанасов от фаул максимално затрудни младият страж Стоян Васев. В 39-ата минута Цветан Йотов засече с глава центриране от ляво, но ударът му мина покрай вратата.

Същото упражнение повтори и Румен Николов в 42-ата, след като стреля прати топката в аут след центриране на Капитанов. Минута по-късно Румен Николов откри резултата в полза на Черно море възползвайки се от пас по земя на Иван Янев за - 1:0.

През втората част и двамата треньори Стефан Генов на Черно море и Юри Васев на Септември Симитли пуснаха в игра всичките си резерви, а положенията се брояха на пръстите на едната ръка.
За Черно море в игра не се появи перлата Хермес Паломино, както и младежкият национал Веселин Марчев.

Вторият гол за Черно море падна в самия край на двубоя,а в негов автор се превърна лекувалият дълго време контузия Мирослав Манолов. В 89-ата минута Колев намери Манолов и той на празна врата оформи крайното - 2:0 в мача. Преди това Симеонов и Колев стреляха неточно вътре в наказателното поле.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч