3. Черноморец Балчик и Несебър извъртяха 1:1 в Албена

Черноморец Балчик и Несебър извъртяха 1:1 в Албена

Черноморец Балчик и Несебър не успяха да излъчат победител в мач от източната Б група, който се игра в курорта Албена, и завършиха наравно 1:1.

Първото чисто положение в мача бе в 25-та минута, когато Вадимир Зафиров от домакините засече с глава центриране от корнер, но бранител на гостите изби топката от голлинията. 2 минути по-късно Борислав Иванов направи невъзможното, след като от един метър прати топката над вратата на черноморци.

Домакините поведоха в разултата в 40-та минута, когато отново след корнер, бранителят Граматиков се извиси над останалите и с глава не остави шансове за вратаря Свилен Симеонов. Минута преди края на първата част Несебър изравни при идентична ситуация. След центриране от фаул Рибарски с глава простреля вратаря Христов.

В 55-та минута Борислав Иванов направи поредния фрапантен пропуск. Той се озова сам срещу вратаря на балчиклии, опита да го прехвърли, но прати топката над вратата. В 78-та минута силен шут на Емил Тодоров бе отразен с вещина от Симеонов.

В самия край на срещата напрежението на терена се повиши, след като Валериев влезе грубо в краката на Венцислав Христов от Несебър. Потърпевшият потърси саморазправа със съперниковия футболист. Реферът Игнатов реши да покаже и на двамата играчи жълти картони, което бе бурно оспорено от треньорът на домакините Радостин Димов.

Черноморец: Г. Христов, К. Ганчев (Я. Андреев), Граматиков, Зафиров, Илиев, Кочев, Валериев, Костенски, Г. Филипов (М. Христов), Е. Тодоров (П. Кънчев), Митев

Несебър: Симеонов, Б. Иванов , Рибарски (Т. Христов) , П. Колев, Костов, Макенджиев, М. Стефанов (В. Христов), А. Стойков, Г. Вели (Хр.Марков), Ценов, Пенев
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч