3. Черноморец би Етър 3:2 (снимки)

Черноморец би Етър 3:2 (снимки)

„Етър“ изигра най-силната си контрола от подготовката, отстъпвайки трудно с 3:2 като гост на „Черноморец“ (Бургас). Воденият от Димитър Димитров – Херо тим е на трето място в „А“ група след есенния полусезон.

Мачът се игра на изкуствения терен в Поморие, където бе и последният официален двубой на „виолетовите“ през есента срещу поморийци. Цанко Цветанов заложи на следния стартов състав: на вратата Цветомир Цанков, десен бек Давид, ляв – Венци Йорданов, в центъра на защитата Ивайло Русев и Александър Томаш, вътрешни халфове Николай Петров и Диян Димов, на левия фланг действа Юсеф Идриси, на десния Мартин Станкев, а в центъра на атаката – Тодор Колев с Христо Господинов.

Не бе изтекла и втората минута, когато „Етър“ вкара първия си гол в мача и под ръководството на новия треньор Цанко Цветанов. Юсеф Идриси получи топката след хубава комбинация и откри за „виолетовите“ – 0:1. Домакините се активизираха и набързо обърнаха резултата. В 8-ата минута след изпълнен фаул отляво вратарят Цветомир Цанков изби топката и тя отиде към Венцислав Христов, който с добавка направи 1:1.

Само след три минути едно центриране намира пред самата врата Родригес Асис и той изведе „акулите“ напред в резултата. В 14-ата минута обаче „Етър“ изравни за 2:2. При контра Тодор Колев изведе Мартин Станкев, той продължи атаката и топката попадна у Юсеф Идриси, който отбеляза втория си гол за етърци.

Срещата продължи при двуостра и равностойна, много здрава игра. Етърци направиха още две-три добри атаки до почивката, но без завършващ удар в очертанията на вратата. Остър удар на домакините пък мина до самата греда на вратата на Цанков.

Втората част започна със смяна, като на мястото на Станкев влезе Атанас Апостолов. И двата тима продължиха с бързата игра, но без стопроцентови положения пред двете врати. В 65-ата минута Преслав Йорданов се откъсна сам срещу вратаря Цанков и бе съборен от Ивайло Русев, който получи червен картон. На негово място обаче влезе Гайдаров, а в игра се появиха още Джихат Кямил и Кевин.

Равенството се задържа чак до 83-ата минута, когато Крум Стоянов от домакините бе съборен в наказателното поле и последва дузпа за „Черноморец“. Преслав Йорданов бе безпогрешен от бялата точка за крайното 3:2. В последните минути етърци опитаха да изравнят, но атаките им не завършиха с удар в очертанията на вратата.

Черноморец: Колев /Георгиев/, Дянков /Димов/,Терзиев /Николов/, Фопоре /Стоянов/, Филипов, Цонков /Рамос/, Шаешуе /Балджийски/, Асис, Христов /Кишишев/, Стояновски /Йорданов/, Боли /Паланков/.

Етър: Цанков, Давид, В. Йорданов, Русев, Томаш, Н. Петров, Димов, Идриси, Станкев, Колев, Господинов (Апостолов, Кевин, Гайдаров, Кямил, Ив. Петров).
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч