3. Черноморец не се даде на лидера Дунав - 2:2

Черноморец не се даде на лидера Дунав - 2:2

Тимът от Русе се препъна по пътя към титлата в Източната „Б” група

Черноморец (Поморие) и Дунав (Русе) не излъчиха победител в срещата си от 26-я кръг на първенството в Източната „Б” група. Срещата завърши с резултат 2:2, а двата състава трябваше да доиграват мача с човек по-малко.

Първо синът на наставника на Миньор (Пк) Антон Велков Костадин извърши нарушение на границата на наказателното поле срещу откъсващия се зад защитата Светлин Симеонов и пое към съблекалните в 57-ата минута. 20 по-късно бе изгонен и вратарят на Дунав Антонов. Тъй като гостите нямаха право на повече смени на вратата застана Любомир Иванов.

Първи в резултата поведоха домакините в 27-ата минута на първото полувреме. Пехливанов се откъсна от отбраната на гостите и от границата на наказателното поле технично пусна топката покрай Антонов за 1:0.

10 минути след началото на втората част Дунав се върна в мача с гол на Цветан Филипов, който надскочи отбраната на домакините и с глава реализира за 1:1.

Вече с човек по-малко на терена Черноморец успя да изненада съперника си с бърза контраатака в 62-ата минута. Филипов бе изведен зад защитата и, след като навлезе в пеналтерията подаде успоредно към Чакъров, който се разписа за 2:1. Крайният резултат бе фиксиран в 69-ата минута с гол на капитана Ивайло Кирилов.
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч