3. Черноморец (Поморие) размаза Спартак (Варна) с 5:1 и запъти варненци към "В" група (СНИМКИ)

В мач без много интрига, но за сметка на това изпълнен с голове и интересни ситуации, Черноморец (Поморие) разби Спартак (Варна) с 5:1 и закотви варненския тим на дъното на класирането.

Мачът се игра на стадион „Спартак” във Варна, но това, че бяха домакини далеч не помогна на намиращия се в невероятна криза състав на „соколите”.
Още в самото начало на срещата си пролича разликата в класите, като поморийският тим диктуваше изцяло събитията на терена. В герой за отбора на Спартак се превърна вратарят Генко Славов, който спаси тима си от още по-катастрофален резултат.

Всичко започна в 11 минута, когато Галин Димов остана сам срещу стража на „соколите”, стреля, но топката рикошира в гредата.
В 22 минута обаче нямаше какво да спаси домакините, които инкасираха първото попадение в своята врата. Отново Димов беше най-активен в предни позиции и този път реализира гол от точката за изпълнение на дузпа.
Натискът на гостите продължи и само три минути по-късно падна и втори гол във вратата на Генко Славов. След изпълнение на корнер, Пламен Димов се разписа с глава.
Първият шанс за „соколите” в двубоя дойде едва в 32 минута, когато Илчев и Беадиров комбинираха и последният отправи опасен удар, но бранител на поморийският тим се намеси и предотврати опасност.

Три минути след това обаче Спартак се върна в срещата. Отново след комбинация между двамата, този път Беадиров успя да вкара, след изстрел по земя.

Това обаче беше всичко по-опасно пред вратата на Християн Славов не само за полувремето, но и за целия двубой. До края на сблъсъка, Черноморец тотално владееше инициативата на стадион „Спартак”.
Поморийските „акули” нанесоха своя удар само в рамките на три минути през второто полувреме. В 50 тата резултатът стана 1:3. След изпълнение на пряк свободен удар Станимир Митев матира вратаря Генко Славов.
В 53’ бранител на домакините върна нескопосано към Славов и Живко Петков се възползва от грешката и реализира за 1:4. В състава на Спартак бяха извършени три смени, но това не помогна, за да могат „соколите” поне да направят поражението си почетно.

Вместо това обаче, домакините се изнервиха още повече и в 64 минута те останаха с човек по-малко, след като Владислав Мирчев  получи червен картон за фаул без топка. В 70’ ситуацията в щаба на „соколите” стана плачевна, след като Георги Станчев получи контузия и нямаше кой да го замени, тъй като старши треньорът на варненци беше извършил вече позволените три смени. Така Спартак остана с 9 човека на терена.

Това даде отражение и в 80 минута резултатът стана катастрофален 5:1 за Черноморец (Поморие). Влезлият като резерва Андрей Атанасов с първото си докосване довърши Генко Славов.
Това обаче далеч не беше всичко на терена. До края на срещата Черноморец не спря да атакува, като само намесите на Славов и късмета, спасиха варненци от тотален разгром.

Със записаната победа, Черноморец (Поморие)застава временно на втора позиция с 17 точки, преди утрешния мач на Ботев (Пловдив), докато Спартак убедително върви към „В” група.

Край на срещата! Черноморец разгроми Спартак (Варна) с 5:1!

Две минути добавено време на мача!

Митко Благов се озова сам срещу вратаря, но стреля над вратата!

89 минута: Андрей Атанасов получи пас от Митев, озова се очи в очи с Генко Славов, стреля, но вратарят се намеси отлично и спаси отбора си! Превръща се в герой за своите!

87 минута: Отменен гол за Черноморец! Андрей Атанасов стреля, Генко Славов изби. Топката попадна в Митко Благов, който също стреля, Славов отново спаси. Андрей Атанасов овладя топката и стреля, Генади Луго от голлинията я изби, топката отново се озова в Атанасов, котйо вкара, но е бил в положение на засада!

85 минута: Жълт картон за Станимир Митев за нарушение срещу Радомир Тодоров.

82 минута: Последна смяна в мача. Янков влиза на мястото на Пламен Димов.

80 минута: ГОООЛЛЛ 1:5 за Черноморец (Поморие)! Андрей Атанасов с първото си докосване с топката бележи! Той получи пас в малкото наказателно поле и релизира безпроблемно за 1:5!

78 минута: Двойна смяна в състава на Черноморец. Влиза Еманул Манев, на мястото на Живко Петков. Галин Димов излиза, Андрей Атанасов влиза на негово място.

70 минута: Ситуацията в редиците на Спартак става още по-сложна. Георги Станчев получи контузия и напуска терена. Тъй като тимът на "соколите" извърши всичките си допустими смени, ще трябва да доиграе срещата с 9 човека!

67 минута: Жълт картон и за Галин Димов, който извърши грубо нарушение срещу Генади Луго.

65 минута: Жълт картон за Пламен Димов!

64 минута: Червен картон за Владислав Мирчев, който оставя отбора си с човек по-малко. Мирчев загуби притежанието на топката и извърши брутално нарушение срещу Пламен Димов. Мирчев го застъпи с крак умишлено и беше принуден да напусне терена.

61 минута: Трета, последна, смяна в щаба на Спартак! Георги Станчев влиза в игра, Денислав Андреев излиза.

58 минута: Беадиров беше близо до втория си гол в мача. Илчев напредна мощно в центъра на терена, пусна пас в наказателното поле към Беадиров, той излезе очи в очи с Християн Славов, стреля, но топката мина на около педя встрани от вратата!

54 минута: Смяна в редиците на домакините. Марин Петров напуска, Георги Димитров влиза в игра.

53 минута: ГООООЛЛЛ за Черноморец 1:4! Живко Петков се възползва от грешка в защитата на Спартак. Бранител върна нескопосано топката към Генко Славов, Петков го изпревари и отбеляза за 1:4!

50 минута: ГООООЛЛЛ за Черноморец 1:3! След изпълнение на пряк свободен удар, на половин метър пред границата на наказателното поле, Станимир Митев завъртя топката над стената и вкара неспасяемо в десния ъгъл на вратата!

46 минута: Смяна в състава на Спартак. Михаил Михалев излиза, а на негово място в игра се появява Генади Луго.

Начало на второто полувреме!

Край на първата част!

Една минута продължение на първото полувреме!

43 минута: Шанс за Черноморец. Митко Благов получи добър пас, изпревари Дончев и излезе сам срещу Генко Славов. Вратарят се хвърли в краката му и изби в корнер.

41 минута: Жълт картон за Михалев за грубо нарушение срещу противников играч.

35 минута: ГОООЛЛЛ 1:2! Спартак се връща в срещата! Беадиров влезе в малкото наказателно поле, получи топката от Илчев и този път вкара по земя.

32 минута: Шанс за Спартак да намали резултата. Илчо Илчев изведе Беадир Беадиров в малкото наказателно поле на стрелкова позиция, той стреля, но бранител сложи крак в последния момент и предотврати шанса.

25 минута: ГОООЛЛЛ 2:0 за Черноморец (Поморие)! Пламен Димов се разписа с глава, след изпълнение от корнер. До самия корнер се стигна, след като Галин Димов стреля от границата на наказателното поле и Генко Славов успя със сетни сили да изчисти.

22 минута: ГОООЛЛЛ за Черноморец! Галин Димов отри резултата. Мирослав Коев напредна отдясно, финтира бранител на Спартак, върна топката на точката на дузпата към Димов и той разтреля Генко Славов за 0:1!

Черноморец е доста по-активният състав на терена, докато тимът на Спартак не е създал нищо съществено в първите 20 минути.

17 минута: Нова опасност пред вратата на домакините. Мирослав Радев пое атака отляво, напредна и от границата на наказателното поле стреля, но топката мина над вратата.

11 минута: Първо 100% положение в мача. Галин Димов от отбора на гостите излезе сам срещу вратаря Генко Славов. Той получи пас от дълбочина, като останаха съмнения за засада. Такава обаче не беше отсъдена. Димов стреля, но топката уцели гредата, върна се и футболист на Спартак успя да изчисти.

Отборът на Спартак се опитва да задържа повече топката, докато Черноморец е по- активният отбор на терена до момента.

7 минута: Жълт картон за Диян Дончев за грубо влизане срещу Димов.

2 минута: Грубо нарушение в средата на терена от страна на Живко Петков към Владислав Мирчев. Петров беше предупреден, но без да получи жълт картон.

Начало на двубоя!

Около 300 фена има на стадион "Спартак"

Спартак: 1. Генко Славов, 32. Георги Динков, 3. Диян Дончев, 15. Боян Илиев, 33. Михаил Михалев, 11. Илчо Илчев, 19. Марин Петров, 22. Беадиров, 21. Радомир Тодоров, 10. Денислав Андреев, 17. Владислав Мирчев

Резерви: 12. Мирослав Марков, 7. Генади Луго, 14. Димо Димов, 7. Георги Костадинов, 20. Янаки Смирнов, 8. Георги Димитров, 77. Георги Станчев

Черноморец (Поморие): 1. Християн Славов, 18. Мирослав Коев, 2. Костадин Велков, 25. Пламен Димов, 22. Мартин Димитров, 10. Станимир Митев, 8. Георги Костадинов, 20. Мирослав Ралев, 19. Галин Димов, 15. Митко Благов, 6. Живко Петков

Резерви: 33. Константин Коднуклиев, 24. Ростислав Янков, 14. Емануел Манев, 5. Николай Кръстев, 23. Илиян Шерденов, 9. Васил Калоянов, 11. Андрей Атанасов

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига