3. Черноморец загуби от Ботев (Гълъбово) в контрола на "Лазур"

Черноморец загуби от Ботев (Гълъбово) в контрола на "Лазур"

Неделчо Матушев изгледа мача от трибуните, а Ботев спечели с 2:0 с голове от дузпа и пряк свободен удар

Черноморец (Бургас) загуби с 0:2 от Ботев /Гълъбово/ в контролна среща играна на стадион "Лазур". Спарингът трябваше да бъде неофициален дебют за новия наставник на бургазлии Неделчо Матушев. Той обаче не бе на резервната скамейка, а изгледа мача от ложата. Наставления от скамейката на бургазлии даваше помощник треньорът Николай Кръстев.

През първото полувреме Черноморец бе по-активният тим на терена иопределено може да съжалява, че не отбеляза гол. В началото на срещата Милен Танев можеше да порази целта, но изстрелът му беше отразен от стража на гостите. На два пъти от изгодни позиции пропуски направи Деян Христов. В 18-та минута изстрелът му от близко разстояниe мина покрай лявата греда на гостите, а 15 минути по-късно не успя да порази целта и след удар с глава.Пропуски за Черноморец направиха още Даниел Стоянов и Ивайло Петров.

През втората част бургазлии отново направиха няколко пропуска. В 47-та минута Ивайло Петров беше изведен срещу вратаря, но отново стражът на гостите показа чудесен рефлекс и изби в ъглов удар. Малко по-късно Искрен Писаров също пропусна чудесна възможност за гол. В средата на второто полувреме, Милен Танев можеше да открие резултата, но изстрелът му от пряк свободен удар срещнa стената.

В 67-та минута Деян Христов направи най-големия проспуск за своя тим, след като пропусна дузпа, вратарят на гостите спаси и проблемите за "акулите" не спряха до тук.

Само 5 минути по-късно Мартин Иванов, който се появи като резерва за Черноморец, извърши нарушение в наказателното поле за което получи жълт картон и реферат посочи бялата точка. Диков от състава на Ботев /Гълъбово/ откри резултата, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Николов.

В 80-та минутa Ботев си гарантира успеха, след като Тилев изпълни по прекрасен начин свободен удар от дъгата на наказателното поле пред вратата на бургазлии и оформи крайният резултат в срещата.

Неофициален дебют за "акулите" направиха Александър Димитров и Антон Атанасов.Двамата играят по-често за юношите до 19 години и са основни състезатели в нападениетo на бургазлии, но при смяната нa треньорското ръководство, те бяха повикани при мъжете.

Черноморец Бургас: 32.Димитър Николов, 5.Любомир Гуцев, 73.Даниел Стоянов, 14.Петър Альошев, 22.Стойко Иванов, 19.Петър Лазаров, 23.Ивайло Петров, 4.Ростислав Петров, 13.Ахмед Хикмет, 18.Деян Христов (c) 8.Милен Танев.
Смени: 14.Петър Альошев-3.Иван Стоянов, 73.Даниел Стоянов-27.Мартин Иванов, 23.Ивайло Петров-16.Стоян Калев, 4.Ростислав Петров-11.Искрен Писаров, 13.Ахмед Хикмет-9.Ивайло Иванов, 22.Стойко Иванов-2.Александър Димитров, 8.Милен Танев-87.Антон Атанасов

В събота 18 октомври, отборът на Черноморец Бургас приема тима на Верея /Стара Загора/, в мач от 10-ия кръг на първенството в "Б" група. Двубоят е от 18:00 часа на стадион "Лазур", като ще бъде официален дебют за новия старши треньор Неделчо Матушев.