3. Чиста победа за Пирин над Сливнишки герой и 4 точки аванс на върха (ВИДЕО)

Чиста победа за Пирин над Сливнишки герой и 4 точки аванс на върха (ВИДЕО)

Влади Златинов беше в основата на успеха с 2:0 на "Христо Ботев"

Футболистите на ОФК Пирин извоюваха, макар и трудно, чиста победа над втория във временното класиране на "В" югозападната футболна група отбор на Сливнишки герой. "Орлетата" победиха с 2:0 и могат да съжаляват че не отбелязаха повече попадения, съобщават от пресслужбата на благоевградчани.

През първата част пиринци владееха повече топката и водеха играта, но трудно достигаха до голови положения. Гостите се защитавах компактно и сигурно и рядко допускаха футболисти в зелено на позиции за изстрел. Въпреки това, домакините създадоха няколко положения, като в повечето участие имаше Златинов.

В деветата минута Туджаров бе изведен добре зад гърба на защитата, но прехвърлящият му удар мина над вратата. Гостите отговориха с добра възможност за Апеанинг, но Бахтарлиев внимаваше и улови топката. Пиринци поведоха в резултата в 39-та минута, след прекрасно изпълнен фаул на Златинов, чийто удар бе отбит от вратаря Милев, а Георгиев довкара топката за 1:0.

Втората част отново започна с по-добра игра на зелените, а Тасев стреля опасно още в 46-та минута. В 60-та минута дойде най-чистото положение за Пирин, след като Стойков подаде на Златинов по голлинията, но деветката на зелените не успя да засече кълбото във вратата.

Пет минути по-късно Златинов стреля опасно, но над гредата. Гостите пък създадоха своето положение в 70-та минута, но Иванов не успя да преодолее Бахтарлиев, който майсторски спаси останал очи в очи с нападателя.

"Орлетата" решиха мача в 84-та минута, като дежурният си гол отбеляза Златинов след премерен и техничен удар. До края на срещата благоевградчани не изпуснаха инициативата и не оставиха пече шансове за гостите, поздравявайки се с победата.

Пирин започна в състав: Бахтарлиев, Башлиев, Бачев, Георгиев, Сандев, Туджаров, Попев, Илиев, Стойков, Тасев и Златинов. След почивката влязоха още Гущеров, Николов и Костов