3. Дербито между Етър и Ботев (Пловдив) завърши без голове

Дербито между Етър и Ботев (Пловдив) завърши без голове

Въпреки че нямаше попадения, интересните положения пред двете врати не липсваха

Отборите на Етър (Велико Търново) и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят и завършиха сблъсъка помежду им от 18-ия кръг на Източната „Б” група при нулево равенство. Двубоят се проведе на стадион „Ивайло”, а двата тима не успяха да си отбележат попадение и така взеха по точка от срещата.

В 15-ата минута Какалов можеше да даде аванс на домакините, но Христо Иванов се справи със ситуацията и не позволи на кълбото да влезе в мрежата му. Малко преди да изтече половин час игра от началото на двубоя Христов и Огнянов от Ботев получиха отлични възможности да вкарат за Ботев, но ударите и на двамата футболисти не влязоха във вратата на Етър, като при изстрела на Христов кълбото срещна напречната греда, а при този на Огнянов – десния стълб.

През второто полувреме, в 65-ата минута, Йордан Христов също се отчете със сериозен пропуск за „канарчетата”. Футболистът бе оставен непокрит и стреля, но кълбото не влезе във вратата на домакините. До края на двубоя Какалов пропусна да отбележи за Етър, стреляйки край вратата. Двата отбора така и не достигнаха до попадение и по този начин завършиха при нулево равенство.

След ремито Етър е на 2-ата позиция и има актив от 33 точки, като е на 2 зад лидера Любимец, който днес спечели с 4:1 визитата си на Несебър. Ботев (Пловдив) заема 5-ото място с 27 пункта.

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига