3. Димитър Костадинов изведе Септември София до успех над Добруджа (ВИДЕО)

Димитър Костадинов изведе Септември София до успех над Добруджа (ВИДЕО)

Столичани победиха с 2:0 като домакин и запазиха аванса си на върха

Септември София надви Добруджа с 2:0 в слъсъка им от 14-ия кръг на Втора лига. Димитър Костадинов беше героят за столичани, вкарвайки и двата гола в срещата.

Двубоят започна доста динамично и още във 2-ата минута Милен Гамаков отправи удар, който обаче не затрудни стража Димитър Шейтанов. Малко след това вратарят на домакините показа колебание при едно центриране от десния фланг, но никой от гостите не успя да направи добавка. Столичани отговориха с отлична атака в 9-ата минута, завършена от Димитър Костадинов, чийто изстрел обаче бе блокиран.

Логично домакините поведоха в 33-ата минута с гол на Димитър Костадинов. Здравко Димитров центрира от корнер към далечната греда, където капитанът Асен Георгиев свали към вратарското поле и опитният нападател с глава бутна топката в мрежата за 1:0.
Добруджа започна второто полувреме с няколко промени в състава, а атаката поведе опитният Преслав Йорданов. В две ситуации гостите бяха близо до изравнително попадение, но не стигнаха до завършващ удар. Вместо това Септември можеше да вкара втори гол в 55-ата минута, но Димитър Костадинов шутира в аут след отлично подаване по земя на Здравко Димитров.

В 64-ата минута обаче бившите играчи на Левски - Здравко Димитров и Димитър Костадинов донесоха второ попадение за домакините. Димитров майсторски изведе Костадинов зад отбраната на съперника и нападателят мощно нахлу към наказателното поле. Останал очи в очи с Аргилашки, той заложи на силата и прати топката в мрежата на Добруджа - 2:0.