3. Добруджа отнесе Марек с 6:2 във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Добруджа отнесе Марек с 6:2 във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Дубълът на Лудогорец се справи с Беласица

Добруджа се наложи над Марек с 6:2 на стадион „Дружба“ в Добрич в мач от 15-ия кръг във Втора лига. След този успех домакините събраха актив от 25 точки заемайки 5-о място във временното класиране, изоставайки на две точки от днешния си съперник от Дупница, който е на 4-а позиция.

Преслав Йорданов даде аванс на Добруджа с гол в 8-ата минута от дузпа, а четири по-късно Стефан Статев удвои преднината на своя тим. Марек върна един гол от 11-метров наказателен удар чрез Александър Близнаков. В 24-ата минута Йорданов отново вкара за Добруджа, правейки резултата 3:1, а до края на първото полувреме Омар Шериф вкара четвърти гол за домакините в 39-ата минута.

На старта на второто полувреме Добруджа продължи с настъпателните си действия и в 61-ата минута Андриан Димитров направи резултата 5:1. Марек върна още един гол в 74-ата минута чрез Близнаков. Иван Жечков оформи крайното 6:2 с гол в последната минута от редовното време.