3. Добруджа победи с 2:0 елитния Берое (снимки)

Добруджа победи с 2:0 елитния Берое (снимки)

Напълно заслужена победа за тима от Добрич

Отборът на втородивизионния Добруджа надделя с 2:0 над елитния Берое в контролна среща, играна в град Добрич. Домакините показаха по-добра игра и заслужено спечелиха проверката. Novsport предостави на читателите си възможност да слушат наживо целия двубой, като коментатор на срещата от стадиона беше Станислав Жеков. През по-голямата част от срещата втородивизионният тим бе господар на терена и създаде по-интересните ситуации.

Първата част бе доста по-интересна от втората, като може би заради присъствието на повечето титуляри, до 45-та минута бяха и по-чистите голови положения. Като цяло за полувремето отборът на Добруджа бе доста по-активен, но през първите 5-6 минути Берое владееше инициативата.

В 4-та минута стражът на Добруджа Марков излезе неразчетено и увисна, топката стигна до Танев, който бе останал на празна врата, но ударът на Танев срещна гредата. Пропускът на празна врата за Берое явно мотивира футболистите на Добруджа и те заиграха по-добре до края на първата част.

В 14-та минута на мача при постепенна атака на Берое Тодор Данков успя да открадне една топка за Добруджа, излезе сам срещу вратаря на гостите Петров и го препарира за 1:0. В 38-та минута падна и втория гол в срещата, така бе оформен и крайния резултат. Недко Ангелов бе автор на попадението след груба грешка на вратаря на Берое и бранителя Тодор Тодоров, които не се разбраха за една топка и се сблъскаха. Така топката остана за Ангелов, който не сгреши на празна врата.

През второто полувреме нямаше голови положения а треньорите на двата отбора смениха почти целите си състави. 15 минути след началото на втората част Илиян Илиев пусна наведнъж осем смени, но дори и те не можаха да променят резултата.

Така елитният Берое загуби от Добруджа с 0:2 контролата, играна в Аксаково.