3. Добруджа представи тима с 4:1 над Шумен

Добруджа представи тима с 4:1 над Шумен

Добруджа победи с 4:1 третодивизионния Шумен в кон­трола в Добрич. Преди нача­лото на мача официално бяха представени футболистите, които през новия шампионат ще защитават жьлто-зеления екип.

Въпреки териториално­то и игрово преимущество през първата част, добру­джанци трудно достигаха до голови ситуации. В 35-ата ми­нута гол на Васил Тачев бе от­менен заради засада. В 44-ата изненадващо при една от редките контраатаки 37-годишният Билял Шабан майсторски се освободи от бранителите на Добруджа и с прецизен шут откри резултата - 0:1. Все пак в последната минута на пър­вата част след изпълнение на корнер Иван Цачев с глава въз­станови равенството.

През втората част футбо­листите на Добруджа бяха далеч по-активни и създадоха куп положения пред вратата на гостите, при които вкара­ха и три гола. В 50-ата Кри­стиян Петков се разписа за 2:1 след самостоятелен пробив. Отново завърналият се в Добрич Петков бе точен в 65-ата минута, след като получи пас от Детелин Димитров. Край­ния резултат оформи Спас Ге­оргиев в 85-ата минута.

В срещата взеха участие всички картотекирани фут­болисти с изключение на Ми­хаил Кисьов и невъзстановения капитан на тима Симеон Симеонов.