3. "Драконите" крачат уверено към нов трофей

"Драконите" крачат уверено към нов трофей

Дунав победи с 5:0 Димитровград 1947 в мач от 1/2-финалната фаза от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига

"Дунав" победи с 5:0 "Димитровград 1947" в мач от 1/2-финалната фаза от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Срещата се игра на стадион "Христо Ботев" в Габрово пред стотина зрители, най-гласовити от които бяха момчетата от русенската агитка.

Още от първите минути "драконите" диктуваха играта и логично поведоха рано в двубоя. Във втората минута Андреас Васев бе спрян с нарушение в наказателното поле на съперника и главният рефер отсъди дузпа, която Диян Димов превърна в гол за 1:0.

Димитровградската отбрана продължи да не намира противодействие на дунавската атака. След поредното влизане отдясно на Васев последва центриране, което намери Ивайло Раденцов на дузпата и халфът не сгреши за 2:0 в 13-та минута.

След още 13 минути резултатът вече бе класически. Мирослав Будинов изпревари противниковия страж Христиан Лазов при центриране в малкото наказателно поле и отбеляза за 3:0.

Съставът на "Димитровград 1947" рядко успяваше да затрудни отбраната на "драконите", която заедно с Цветомир Цанков умело се справи с противниковите атаки. В добавеното време на първата част Будинов уцели и гредата, след като засече с глава центриране в полето на съперника.

Само 7 минути след подновяването на играта Будинов все пак отбеляза втория си гол в мача, като се възползва от грешка на димитровградската защита и вкара отблизо с глава за 4:0.

Дунавските атаки продължиха като късметът попречи да се стигне до нов гол в димитровградската врата на няколко пъти. Влизането в игра на Йордан Димитров обаче раздвижи още русенската атака и той направи 5:0 в 75-та минута, а броени минути по-късно удари и греда.

Така дунавци се класираха за втори път на финал в надпреварата. В първия случай на 5 май 2004 г. русенският състав победи "Сливен 2000" с 1:0 на стадион "Локомотив" в софийския квартал "Надежда" и спечели трофея. Финалният мач от турнира през тази година е насрочен за 3 юни. Съперник на "драконите" ще е победителят от срещата "Сливнишки герой" Сливница - "Бдин" Видин, която е насрочена за 27 май от 17:30 ч. на стадион "Огоста" в Монтана.

ФК "Дунав" Русе: Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Мартин Димов, Диян Димов, Атанас Атанасов, Ивайло Раденцов, Светослав Читаков, Николай Колев (55 мин. - Йордан Димитров), Андреас Васев (76 мин. - Динко Станчев), Георги Чакъров (78 мин. Мартин Иванов), Мирослав Будинов.

ФК "Димитровград 1947" Димитровград: Христиан Лазов, Жеко Йорданов, Чавдар Димитров (73 мин. - Филип Сантов), Живко Митев, Георги Георгиев, Николай Киков, Васил Сантов, Даниел Добриков, Недялко Хубенов (85 мин. - Генади Ганев), Георги Христов, Юли Шикеров.