3. Драма на "Хаджи Димитър"! Сливен подчини Спартак (Варна) в добавеното време

Драма на "Хаджи Димитър"! Сливен подчини Спартак (Варна) в добавеното време

Резултатът бе 1:1 до последните секунди, но "воеводите" все пак се добраха до трите точки

Отборът на Сливен се добра до много драматична победа в домакинството си на Спартак (Варна) в среща от 10-ия кръг на Източната „Б” група. „Воеводите” спечелиха с 2:1, а победното второ попадение дойде чак в 95-ата минута на двубоя, когато Ивайло Петров се разписа за Сливен. Мачът на „Хаджи Димитър” бе доста интересен, а домакините бяха по-добрият тим на терена. Спартак завърши срещата с десет души, след като в 70-ата минута Диян Дончев видя картона с жълт цвят за втори път.

Началото на двубоя бе равностойно, като постепенно домакините започнаха да контролират случващото се на терена. В 6-ата минута Сливен създаде първата по-сериозна опасност. Веселинов изведе Костов на чиста позиция, но след удара на футболиста с номер 9 топката бе избита от вратаря на гостите. Кълбото отиде в Светослав Петров, който също пробва късмета си, но и този път не се достигна до гол, след като Тодоров подложи крак. Опасността обаче още не бе преминала, защото след рикошета в играча на Спартак, кълбото отиде в Ивайло Петров. Неговият изстрел обаче премина на около метър от левия страничен стълб.

„Воеводите” продължиха да са по-активният тим и в 15-ата минута Веселинов отправи страхотен изстрел към горния ляв ъгъл на Марков, но вратарят реагира отлично и изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Светослав Петров получи кълбото и нанесе чудесен изстрел към вратата на Спартак, но Марков отново бе на мястото си и отрази.

В 22-ата минута Сливен имаше претенции за дузпа, след като Костов бе съборен в наказателното поле на гостите. Съдийски сигнал за 11-метров наказателен удар обаче не последва. До почивката Сливен продължи да контролира случващото се на терена. В 36-ата минута изстрел на Ивайло Петров от около 25 метра премина на сантиметри от дясната греда на Марков. В 42-ата минута пък дойде едно от най-чистите положения в мача до момента – Ивайло Петров изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, но кълбото прелетя на сантиметри над напречната греда. Малко след този пропуски прозвуча и последният съдийски сигнал за първите 45 минути.

Втората част започна отлично за домакините, които успяха да поведат в 49-ата минута. Точен за „воеводите” бе Ивелин Костов, който получи топката от Веселинов и с неспасяем изстрел в горния десен ъгъл на Марков направи резултата 1:0. Спартак се опита бързо да се върне в срещата, но Сливен действаше отлично в отбрана и не позволяваше на гостите да създадат нищо по-опасно пред Караманов.

В 70-ата минута гостите от Спартак останаха с човек по-малко. Диян Дончев видя за втори път картона с жълт цвят, след като фаулира Ивелин Костов, и пое по пътя към съблекалните. Въпреки това, гостите съумяха да изравнят в 79-ата минута. „Воеводите” сбъркаха, Илчев отправи силен изстрел с десния крак, като топката прехвърли Караманов, срещна лявата греда и се оплете в мрежата на домакините.

Последва натиск на Сливен, но пропуски направиха Светослав Петров и Ивайло Петров. Спартак също можеше да си тръгне с трите точки, но ударът на Илиев в 91-ата минута бе отразен от Караманов. Така се стигна до последните секунди от срещата, когато „воеводите” все пак се добраха до победата. Ивелин Костов намери непокрития Ивайло Петров, който опита центриране, но топката полетя опасно към вратата на Марков и се оплете в мрежата му. Малко след това положение дойде и последният съдийски сигнал.

90+6' Край на мача. Сливен печели драматично с 2:1 срещу Спартак (Варна).

90+5' Смяна за Сливен. Мирослав Миндев отстъпва мястото си на Диян Димитров

90+5' Жълт картон за голмайстора Ивайло Петров

90+5' НЕВЕРОЯТЕН ЗАВЪРШЕК НА МАЧА! 2:1 за Сливен. Ивелин Костов намери непокрития Ивайло Петров, който опита центриране, но топката полетя опасно към вратата на Марков и се оплете в мрежата на гостите.

90+1' Силен изстрел на Илчев, Караманов не бе много съсредоточен, но все пак изби в корнер. След изпълнението му последва нов удар на Илчев, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.

90' Получилият контузия Димо Димов напуска, на негово място в игра се появява Георги Костадинов.

89’ Смяна за Сливен. Светослав Петров отстъпва мястото си на Георги Хашев.

88' Жълт картон за Живко Динев, който закъсня с намесата си срещу Димов. Изнесен е с носилка играчът на Спартак.

86' Страхотен удар на Ивайло Петров към Марков, вратарят реагира отлично и изби в ъглов удар

85’ Веселинов и Костов комбинираха, след което топката попадна в Светослав Петров, но изстрелът му премина на 15-20 сантиметра от целта.

83' Сливен изпълни ъглов удар, топката попадна в краката на Крумов, който стреля към Марков, но вратарят улови.

82’ Жълт картон за капитана на Спартак Илиев, който фаулира Крумов.

80' Ивелин Костов намери Миндев в наказателното поле на Спартак. Той върна към Веселинов, но след удара му кълбото излезе в аут.

79’ Резултатът е изравнен. Сливен – Спартак 1:1. След много груба грешка в защитата на Сливен, Илчев отправи изстрел с десния крак, като топката прехвърли Караманов, срещна лявата греда и се оплете в мрежата на домакините.

76' След сблъсък между Смирнов и Динев, играчът на Сливен остана на земята и му се оказва медицинска помощ.

74’ Жълт картон за Иван Иванов от отбора на Сливен за грубо влизане в краката на противников играч.

74’ Опасна контраатака за Спартак. Илчо Илчев намери Смирнов в наказателното поле, който центрира опасно и единствено отличната намеса на Живко Динев предотврати опасността.

70' Гостите остават с човек по-малко. Диян Дончев фаулира Ивелин Костов и получи втори жълт картон, като по този начин пое по пътя към съблекалните.

69’ Смята в отбора на Спартак. Марин Петров излиза, а на негово място влиза Илчо Илчев.

68’ Опасно центриране на Крумов, но Марков изпревари Миндев и улови.

67’ Димчо Ненов извършва първата си смяна. На мястото на Хюсеин Филипов влиза Кирчо Крумов.

67’ Жълт картон за Станислав Желязков, който задържа Ивелин Костов.

62’ Пламен Иванов нахлу по дясното крило, финтира Иван Иванов и центрира към далечната греда, където бе Марин Петров. Той свали с глава към Боян Илиев, но бе отсъдена засада на капитана на варненци.

59’ Смяна за Спартак. Беадиров отстъпва мястото си на Пламен Иванов

58’ Светослав Петров овладя пред дъгата на наказателното поле и опита удар, който обаче бе блокиран. При сблъсъка двамата футболисти останаха да лежат на земята.

55’ Атака за Спартак. Марин Петров намери в наказателното поле Беадиров, който опита да центрира, но бе изпреварен от вратаря Караманов, който улови.

53' Слаб удар на Костов от пряк свободен удар, топката не попадна в очертанията на вратата.

52’ Дончев спря непозволено Миндев и получава жълт картон.

50’ Удар на Веселинов от около 20 метра, изстрелът преминава високо над вратата.

49' 1:0 за Сливен. Голмайстор е Ивелин Костов. Веселинов получи топката и намери хубаво Костов в централната част на терена, който стреля от около 23-24 метра, а топката се заби в горния десен ъгъл на Марков.

46' Започна втората част. Все още няма никакви промени, които да са направили двамата треньори.

45+1' Край на първото полувреме. Сливен и Спартак се оттеглят на почивка при резултат 0:0.

45+1’ Миндев открадна топката и намери Веселинов, който центрира към Светослав Петров. Играчът с номер 19 свали към Филипов, който качи топката на главата на Миндев, но след изстрелът му кълбото излезе в аут.

45' Една минута продължение на първата част.

45’ Ивелин Костов получи топката и намери Иван Иванов, който стреля към долния ляв ъгъл на Марков, но вратарят улови.

44’ Ивайло Петров нахлу към централната част на терена, преодоля трима от Спартак, и бе съборен. След изпълнението на нарушението не последва нищо по-сериозно.

42’ Костов намери Миндев точно пред дъгата на наказателното поле. Много добра възможност за Сливен. След изпълнението на прекия свободен удар от Ивайло Петров топката премина на сантиметри над напречната греда.

39’ Ивайло Петров центрира много опасно от корнер, Марков се извиси над всички и изби.

39’ Динков влезе грубо в краката на Веселинов. Футболистът на Спартак се размина само с устно предупреждение.

36’ Силен удар на Ивайло Петров от около 25 метра, топката премина на сантиметри от дясната греда на Марков.

36’ Веселинов намери Костов, който напредна около 15 метра и бе фаулиран от Венков, на когото бе показан жълт картон.

34’ Влизане на Ивайло Петров в краката на Димо Димов, играчът на Спартак остана да лежи на терена и му се оказва медицинска помощ.

29’ Подаване на Смирнов към Марин Петров, който опита центриране към далечната греда, но Караманов излезе предвидливо и улови.

26’ Много остро влизане на Димов в краката на Ивайло Петров. Футболистът на Спартак е предупреден с жълт картон.

24’ Динков нанесе силен изстрел от около 25 метра, но ударът прелетя на около метър над напречната греда.

23’ Опасна контраатака на Сливен. Веселинов намери отлично Филипов, който шутира с десния си крак, но право в ръцете на Марков.

22’ Ивелин Костов проби в наказателното поле, след което се строполи на земята, но съдийски сигнал за 11-метров наказателен удар не последва.

19’ Марин Петров успя да намери Смирнов в наказателното поле на Сливен, там обаче се намеси защитник и изби в корнер вляво от Караманов.

15' Удар на Веселинов в горния ляв ъгъл на Марков, той обаче реагира отлично и изби в ъглов удар. След неговото изпълнение домакините комбинираха отлично и Светослав Петров отправи много силен изстрел към Марков, който плонжира и изби в корнер.

14' Костов намери хубаво Филипов, който на границата на наказателното поле бе спрян непозволено от Тодоров. Играчът на Спартак бе предупреден с жълт картон за това свое действие.

12’ Светослав Петров открадна топката и намери Ивелин Костов, който опита удар от около 25 метра, но топката не попадна в пазената от Марков врата.

6’ Веселинов успя да изведе Костов, който преодоля Тодоров и стреля хубаво, но вратарят изби с крак. Топката попадна в Светослав Петров, който шутира към вратата, но Тодоров подложи крак и по този начин попречи на кълбото да достигне до вратата. Опасността обаче все още не бе преминала, защото топката отиде в Ивайло Петров, но след удара му кълбото премина на около метър от левия страничен стълб.

5' Първа опасност в мача. След грешка на Светослав Петров капитанът Илиев отне топката и намери Динков, който центрира опасно, но Стоян Георгиев се намеси и изчисти.

4’ Равностойно начало на срещата. Двата отбора предимно се опитват да задържат за повече време топката в свое владение.

1’ Начало на срещата между Сливен и Спартак (Варна). Около 300 души са се събрали на стадион „Хаджи Димитър”, за да наблюдават двубоя. Спартак игра първи с топката.

Стартови състави:

Сливен: 12.Караманов (к), 2. И. Петров, 18. Георгиев, 16. Иванов, 6. Динев, 5. Идризов, 7. Миндев, 19. Св. Петров, 9. Костов, 10. Веселинов, 24. Филипов

Резерви: 1. Господинов, 23. Хашев, 14. Чанев, 21. Антонов, 4. Тодоров, 17. Крумов, 11. Димитров

Спартак (Варна): 12. Марков, 55. Динков, 77. Петров, 14. Димов, 25. Беадиров, 15. Илиев (к), 21. Тодоров, 23. Венков, 3. Дончев, 10. Желязков, 17. Смирнов

Резерви: 1. Василев, 8. Г. Димитров, 11. Илчев, 19. Костадинов, 9. Пл. Иванов, 4. Алберто

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига