3. Драматична победа на Берое над Спартак

Драматична победа на Берое над Спартак

Берое успя да излъже Спартак (Пловдив) като гост и в драматичен мач, изпълнен с обрати се наложи с 3:2 и така запази преднината си на върха в източната "Б" футболна група. Георги Стоянов откри за домакините в 29-ата минута, но само две минути по-късно Слави Жеков изравни. Петър Димитров изведе беройци напред в резултата в 64-ата минута. Драмата дойде в последните минути когато Красен Трифонов изравни и при последната ситуация при меле в наказателното поле на Спартак и центриране на Слави Жеков Ивайло Паргов донесе победата на Берое и зарадва около 80-те фенове на Берое, които направиха мача домакински пред едва 450 зрители на стадион "Тодор Диев" със скандиранията си.

Срещата започна с превес за Берое. Домакините в началото играха доста затворено. В 9-ата минута Ивайло Паргов се озова на удобна позиция след прекрасно центриране на Слави Жеков и след удара му топката срещна горната греда мнавайки през ръцете на стража на Спартак.

Последваха равностойни минути без особени опасности, за да се стигне до 21-ата минута когато след центриране на Мурад Ибрахим Даниел Белчев се намеси добре и топката излезе в корнер. След изпълнението на корнера Иван Мекиков стреля, Даниел Белчев се намеси доста несигурно и Георги Стоянов решително шутира от близка дистанция, за да доведе домакините до преднина в резултата.

В 31-ата минута обаче равенството отново бе възстановено. След попадението на домакините беройци владяха над минута топката в центъра. Костадин Видолов проби и центрира добре високо. Вратарят Здравков не успя да отрази добре топката, тя попадна в Слави Жеков, който от 2-3 метра се разписа за 1:1.

В 36-ата минута Берое изпълни три поредни ъглови удари. И при трите обаче защитата и вратаря успяха да се справят преди при последния Стоян Здравков хубаво да улови.

С течение на мача домакините повярваха, че дяволът не е толкова черен и започнаха да търсят по-уверено вратата. В 41-ата минута при страхотен шут на Пламен Коларов от 22-23 метра топката мина на няколко сантиметра над напречната греда.

В продължението на първото полувреме първо Александър Александров изпусна Красен Трифонов, който стреля от 7-8 метра и Даниел Белчев успя да се намеси много добре и да избие в ъглов удар.

Минутка по-късно Ивайло Паргов се озова сам срещу вратаря на домакините и го излъга. Стоян Здравков го фаулира, но реферът вместо да даде дузпа даде жълт картон на нападателя на Берое.

След почивката равностойната игра с лек превес на Берое продължи. В 58-ата минута при опасно центриране Георги Стоянов стреля от 8-9 метра с глава, но Даниел Белчев се намеси много добре и успя да улови.

Беройци поведоха в резултата в 65-ата минута когато Петър Димитров се разписа с невероятно воле при хубаво центриране от ляво.

В 69-ата минута сгрешилият при гола на Спартак Даниел Белчев направи отлично спасяване след силен шут на играч на Спартак.

В 71-ата минута прекрасна намеса на Стоян Здравков спаси Спартак от ново попадение след пряк свободен удар изпълнен от Слави Жеков.

Седем минути по-късно най-дейният на терена Слави Жеков стреля от нов пряк свободен удар, но топката рикошира в стената.

В 80-ата минута домакините за малко да си вкарат автогол след като Мурад Ибрахим върна рисковано с глава към Стоян Здравков на вратата. Ивайло Паргов не успя да избие.

Три минути преди края на редовните 90 минути след многоходова акция за домакините Красен Трифонов успя да се откъсне добре и да се разпише за 2:2.

В 89-ата минута домакините протестираха за игра с ръка в наказателното поле на Атанас Атанасов. Реферът обаче бе категоричен, че е неволно.

В 90-ата минута Иван Площаков стреля от 23 метра. Топката мина на 2-3 метра от гредата.

При последната възможност в маа. Слави Жеков изпълни фаул от дясно на вратата на домакините. Той центрира в наказателното поле където бяха 7 футболисти на Берое. Ивайло Паргов бе най-съобразителен и се разписа за победата на Берое!

След гола от трибуните полетяха бутилки, а 80-те фена на Берое пропътували разстоянието до Пловдив изпаднаха в делириум. Футболистите и треньора ги поздравиха за подкрепата, защото на стадиона не си пролича, че Берое е гост, а не домакин.