3. Драматично 2:2 между Банско и Нефтохимик

Драматично 2:2 между Банско и Нефтохимик

Бургазлии поведоха с два гола до почивката, Банско изравни в края

Отборите на Банско и Нефтохимик не се победиха и завършиха наравно 2:2 в среща от 3-ия кръг на „Б” група, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Срещата на стадион „Свети Петър” в планинското градче се игра пред около 500 зрители, като от тях 20 бяха пропътували пътя от Банско до Бургас да подкрепят Нефтохимик.

Тимът на Йордан Самоковлийски губеше на почивката с 0:2, но през втората част стигна до равенството.

Гостите от Бургас поведоха още в 3-ата минута. Живко Петков се възползва от неразбирателство между капитана Иван Топузов и вратаря Веселин Ганев и отбеляза за 0:1.

В 12-ата минута Нефтохимик стигна до ново положение, като след центриране на Румен Николов и последвалия рикошет топката кацна на напречната греда.

Отборът на Банско отправи първия удар към вратата на Нефтохимик в 30-ата минута. Отправи го бившият младежки национал Венцислав Бенгюзов.

В даденото двеминутно продължение на първото полувреме Нефтохимик вкара втори гол. Тогава хубаво двойно подаване между Любомир Божинов и Емануил Манев изведе втория в чиста позиция и той не сгреши за 0:2.

През втората част домакините се втурнаха да атакуват и стигнаха до изравняване на резултата.

За точката голяма заслуга има Петър Тончев, който раздвижи играта на Банско след почивката. Първо той изработи дузпа в 74-ата минута, когато принуди Галин Димов да играе с ръка в наказателното поле. Благой Наков превърна в гол отсъдената дузпа от рефера Вихрен Манев.

В 85-ата минута Петър Тончев се оказа на стрелкова позиция след двойно подаване с Калоян Стоянов и успя да изравни за крайното 2:2.

Малко преди това Ваиз Кьосов изпусна най-чистото положение за Банско и не успя да се разпише на празна врата.

Така двата тима вече имат по 5 точки и делят 5-ото място след 3-ия кръг.

По време на паузата в шампионата Банско ще изиграе две контроли. Първата е на 7 септември (петък) срещу Славия в София, а на 9 септември (неделя) Банско приема на своя стадион ЦСКА.

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига