3. Драматично 2:2 между Добруджа и Дунав

Драматично 2:2 между Добруджа и Дунав

Добруджа помогна на Калиакра да застане на върха в Източната "Б" група

Добруджа (Добрич) и  Дунав (Русе) направиха зрелищно 2:2 на стадион Дружба предаде за Novsport.com Мишо Добромиров от радио Добрич. По два гола в двете полувремена  оформиха изхода от срещата, която ще се запомни с лошото съдийство на Иван Бодев. Играчите от Добрич направиха услуга на Калиакра с това равенство, защото благодарение на него каварненци излизат начело в Източната „Б” група.

Срещата започна много неприятно за домакините, след като допуснаха гол още в 5-ата минута. Каптиев се възползва от грешка в отбраната на Добруджа, изпревари вратаря и от няколко метра вкара топката без да бъде притесняван от играч на Добруджа – 0:1.

Домакините се втурнаха да изравняват резултата още от следващата минута и натискаха все повече и повече, но не стигаха до чиста ситуация. За сметка на това  в 36-ата минута резултатът можеше да стане 0:2, когато Шанкулов се опита да прехвърли вратаря Марков, но топката мина в страни от вратата.

В 43-ата минута Добруджа стига до така желаното изравнително попадение. Костов получи топката в наказателното поле след множество рикошети и от около 10 метра простреля вратаря на русенци.

Само 2 минути по-късно стана и най-спорно положение в срещата. Играч на домакините центрира в наказателното поле и вратаря на Дунав не успя да улови топката, след което се опита да поправи грешката си, но хвана крака на играч на Добруджа, но дузпа не бе дадена.

През втората част домакините владееха повече, но гостите пак поведоха след контраатака Светлин Симеонов в 63-ата минута. Играчът бе оставен непокрит, след което получи много добро извеждащо подаване, нахлу в наказателното поле и с много силен удар вкара топката във вратата за 1:2.

Радостта на гостите не траеше за дълго, защото 3 минути по-късно Добруджа отново изравни. Този път  Ангелов бе точен с глава - 2:2.

След изравнителното попадение домакините от Добрич се прибраха в своята половина и можеха да допуснат нов гол, но до такъв не се стигна.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч