3. Дунав не сгреши и добави ценни три точки след победа над Черноморец (Балчик)

Дунав не сгреши и добави ценни три точки след победа над Черноморец (Балчик)

Отборът на "Дунав" се пребори за трите точки срещу "Черноморец" (Балчик), печелейки с 1:0 домакинството си в мразовития съботен ден, пише сайтът на русенци. Предварителните очаквания за тежка битка с морския съперник се оправдаха напълно. Гостите бяха дошли в Русе с нагласата да компенсират напълно или частично загубените точки в предния кръг на собствен терен (0:1 срещу Волов). Освен това студеното време и появилият се по-късно снеговалеж създадоха доста тежки условия за игра и предпоставки за повече битка по терена.

Играчите на "Дунав" също влязоха здраво в двубоя и бяха мотивирани да спечелят трите точки на всяка цена и това пролича по сърцатата игра, която предложиха играчите от Русе. Те влизаха здраво в единоборствата и преследваха всяка топка по терена и се стремяха да поддържат превес на терена. През първото полувреме това беше факт, но положенията пред вратата на гостите не бяха особено много. В 25-та минута Ивайло Кирилов удари греда, а минута по-късно играч на "Черноморец" изрита топката от зоната между флагчето за ъглов удар и страничната линия една балонна топка. Коженото кълбо кацна на сглобката на вратата на Александър Димов и излезе в аут.

След това обръчът около наказателното поле на гостите се затегна отново, но неточности при последния пас лишиха "Дунав" от аванс още преди почивката.

Изглежда, че в 15-те минути между двете полувремена, наставникът на русенци Мирослав Миронов изобщо не си е губил времето, защото неговите футболисти излязоха за втората част още по-нахъсани и тяхното желание даде резултат още в началните минути на полувремето. Тогава Росен Каптиев майсторски се завъртя в наказателното поле на "Черноморец", преодолявайки съпротивата на Калин Ганчев от гостите. След това останал очи в очи с вратаря, острието на "Дунав" само плъзна коженото кълбо към мрежата и хвърли в екстаз около 2 000 премръзнали фенове на "драконите", които трябваше да гледат мача при отрицателни темератури.

Този крехък аванс устройваше перфектно момчетата на Миронов и напълно резонно те продължиха да атакуват, търсейки втори гол, но и вече бяха далеч по-предпазливи и хвърляха своите сили приоритетно в халфовата линия. Това държеше напечените ситуации далеч от стража Александър Димов, който трябваше да се намесва само при един далечен удар на играч от Балчик, но се справи с тази опасност.

До края на срещата дунавци имаша възможност за още едно попадение, но попадението в 88-та минута на Владимир Каптиев не беше зачетено поради спорна засада.

Освен победата, за играчите на "Дунав" и феновете на отбора имаше и други добри новини. "Калиакра" се издъни в Поморие, завършвайки 1:1 с другия "Черноморец" в нашата група.

В следващия мач "Дунав" има тежко гостуване на "Спартак" Пд, но настроението в лагера на дунавци е отлично и те ще се опитат отново да изкопчат максимума от този мач и да се приберат в Русе с нова победа.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч