3. Дунав се справи с Калиакра в дербито на "Б" група

Дунав се справи с Калиакра в дербито на "Б" група

3:1 за тима от Русе на стадиона в Каварна

В дербито от 22-я кръг на Източната "Б" група, Дунав Русе победи Калиакра в Каварна с 3:1.

Четин Седула откри в 16-та минута за домакините с мощен шут и рикошет в напречната греда.

Гостите от Русе обаче направиха пълен обрат. В 30-та минута Ивайло Кирилов изравни с удар от фаул, след като прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Калиакра. Така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство – 1:1.

През второто полувреме обаче Дунав поведе. В 73-та минута на срещата, лидерите в Източната Б група излязоха напред в резултата след удар отдалеч на Ивайло Кирилов. В 80-та минута Каптиев вкара за 3:1, след като засече топката с глава при изпълнение на корнер.

Дунав са лидер в подреждането с 47 точки, а полуфиналистът за Купата на България Калиакра е на 3-а позиция с 40.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч