3. Два дни почивка получиха футболистите на Пирин (ГД)

Два дни почивка получиха футболистите на Пирин (ГД)

Треньорът на Пирин (ГД) Йордан Бозндански отмени днешната тренировка и пусна играчите си в двудневна почивка. Неврокопчани почиват в третия кръг на Западната "Б" група и възобновяват занимание за мача с ПФК Банско от понеделник.

В последната за седмицата тренировка вчера се включи и Марио Метушев, който опитва да си уреди трансфер в Гърция. Бившият нападател на Пирин каза, че до понеделник очаква одобрение от отбора, с който преговаря в южната съседка.

Ако нещата не се развият в полза на футболиста, той ще заиграе в Пирин (ГД). Треньорът Боздански каза, че поддържа добри отношения с него и на драго сърце би го приел в отбора си. В началото на новата седмица трябва да стане ясен и помощникът на Боздански, който да замести досегашния Яков Папарков, който ще започне работа в Левски. Останалите срещи от Западна "Б" група започват по програма от 18.00 часа днес.

В Сандански Вихрен приема Видима Раковски и ще опита да вземе задължителни три точки след непредвидената загуба с 0:1 от Ком -Миньор (Берковица) в предишния кръг. Отборът на Марек също е домакин и също ще преследва победата, която ще е първа за отбора за това първенство след две равенства. Президентът на дупнишкия тим вече допингира своите за мача, като раздаде премии в размер на 250 лева.

Като най-интересен сблъсък от третия  кръг на Западната "Б" група безспорно се очертава да е мачът в Банско между местния ПФК Банско и Септември (Симитли). Гостите ще опитат да спечелят първи точки в професионалната група, като новаци, след като не успяха да направят това при гостуването в първия кръг на Чавдар (Етрополе). Очаква се отборът от Симитли да бъде подкрепян от голяма група привърженици на стадион "Свети Петър" в Банско.