3. Екшън, бой и 0:2 в Стара Загора

Екшън, бой и 0:2 в Стара Загора

Локомотив (Стара Загора) победи с 2:0 Берое в изключително трудни условия и с ненужни съдийски грешки, както и множество разправии, бой и спорове. В контролата, която не показа нищо освен да донесе негативни емоции Петър Димитров и Диан Генчев получиха червени картони, а Петър Кънчев и Стефан Велев вкараха от дузпи. Около 40 минути след края на тази проверка друг състав на Берое излезе срещу Етър.

На срещата присъства председателят на Надзорния съвет Йордан Димитров, както и спортно-техническия директор на тима Петко Петков. На стадиона е и председателят на областния съвет на БФС Димо Тодоров.

Първото полувреме не се отличи с кой знае колко добра игра като вятъра затрудняваше максимално и двата отбора. Тобй бе по посока на вратата на Локомотив, но ударите си нападателите на Берое не можеха да преценят добре, тъй като топката летеше напосоки.

В 3-ата минута Петър Димитров напредна от дясно и успя да се справи с Димитър Вакавлиев, но Симеон Минчев пресече паса. Шест минути по-късно при удар от границата на наказателното поле на Любомир Величков топката мина встрани от вратата.

В 22-ата минута добра многоходова атака премина през Диан Генчев и Слави Жеков и завърши с опит за центриране на Атанас Атанасов към добре пласирания в наказателното поле Любомир Величков, но Симеон Минчев се намеси решително и изчисти.

В 24-ата минута Слави Жеков стреля от пряк свободен удар, но топката мина на педя от вратата пазена от Господин Господинов.

Минута по-късно при добро подаване към Александър Александров той направи пробив по лявото крило, но от вятъра при центрирането топката излезе в аут.

В 27-ата минута топката попадна в централния кръг на терена, където бе поета от Диан Генчев, който фалцово и полувисоко центрира, но двама футболисти се разминаха и не успяха да засекат и така кълбото излезе в аут.

В 29-ата минута Петър Димитров проби флангово по дясното крило, стреля от малък ъгъл. След хубавия му и силен шут обаче топката мина на около 20 см от лявата греда.

В 41-ата минута Петър Димитров излезе сам срещу вратаря, но се замота в собствените си финтове и върна към центъра на наказателното поле, където нямаше негов съотборник.

Минута преди края на първата част Любомир Величков бе изпреварен от Господин Господинов преди да се измъкне на отлична позиция за шут пред вратата. Стражът улови.

След почивката бяха направени няколко смени в отбора на Локомотив, а силния вятър в средата на втората част спря, това обаче доведе до батални сцени, побоища, червени картони и дузпи.

Първо в 51-ата минута Стефан Велев бе фауиран. Брат му Васил Велев стреля от прекия свободен удар, но бе неточен.

В 54-ата минута при добра атака по десния фланг на Берое, топката бе центрирана към Диан Генчев, но Добромир Димитров изчисти в корнер.

Три минути по-късно при двойно подаване на Атанас Апостолов и Атанас Атанасов, последният центрира към Петър Димитров, който стреля добре, но Господинов изби.

В 66-ата минута Петър Костадинов се сбиване със Симеон Минчев. Бившият бероец и син на капитана на шампионския отбор от 1986 г. фаулира Димитров, но той реагира невъздържано и бе изгонен от съдията.

В 70-ата минута при изключително бърза контраатака за Локомотив след удар на Петър Костадиниов, който бе избит, резултатът бе открит от Петър Кънчев, който бе изведен сам и прехвърли Даниел Белчев. Публиката и играчите на Берое недоволстваха от решението да не се отсъди засада, тъй като според всички Кънчев е бил с 2-3 метра зад защитата.

В 74-ата минута се стигна до втори гол за Локомотив отбелязан от Стефан Велев от дузпа. Стефан Велев падна артистично в наказателното поле и съдията отсъди наказателен удар. Диан Генчев невъздържано удари няколко шамара и събори реферът Тончев, за което получи червен картон. Помощник-треньорът Ивко Ганчев нахлу на терена и поиска обяснение от главния рефер Тончев и страничния арбитър, но не получи такова от нито един от двамата и също бе изгонен.

В 78-ата минута публиката бе разведрена от колоритен фен от село Коларово, който нахлу на терена и поиска обяснение от рефера с прозвището Банана защо е заклал неговият отбор Тракия (Коларово) срещу Локомотив (София), мислейки си и твърдейки, че именно тези два тима играят.

В 84-ата минута Боян Пенев остана сам срещу Белбер, но не отигра по най-добрия начин и топката излезе в аут.

В 88-ата минута Иван Чергев се измъкна зад защитата при очевидна липса на засада. Без страничния рефер да е отсъдил такава главният свири положение офсайд, за да затвърди неадекватността си.

Две минути преди края на втората чест реферът Тончев отсъди край на мача. Така Локомотив победи с 2:0 Берое в изключително трудни условия и с ненужни съдийски грешки, както и множество разправии, бой и спорове.