3. Елитният Пирин върти 0:0 със съименниците си от Гоце Делчев (снимки)

Елитният Пирин върти 0:0 със съименниците си от Гоце Делчев (снимки)

Двата отбора не успяха да си отбележат попадение, но въпреки това двубоят си заслужаваше

В доста здрав и мъжки двубой футболистите на Пирин (Благоевград) направиха нулево равенство със съименниците си от Гоце Делчев. Двата отбора не успяха да си отбележат попадение, но въпреки това двубоят си заслужаваше.

Старши треньорът на "орлетата" Костадин Ангелов даде почивка на доста основни футболисти, като днес почиваха капитанът Веселин Стойков, Александър Башлиев, Тони Костадинов, Венцислав Бенгюзов и Димитър Наков. Първото полувреме премина равностойно, като двата отбора опитваха да се атакуват главно с по дълги подавания, имайки предвид неравния терен.

В 33-ата минута Михов получи възможност да изпълни пряк свободен удар и след него нацели сглобката на гредата.

Втората част започна с редица смени и в двата отбора. За Пирин в игра се появиха Иванов, Коемджиев, Ризов, Орачев, Чорбаджийски, Зехиров и Пасков. Зелените, които играха в бяло днес, бяха по-активния отбор и при един корнер за втори път удариха гредата след удар с глава на Кацимерски в 54-ата минута.

В 70-ата минута Пасков изскочи добре зад гърба на защитата на домакините, но една бабуна подхвърли топката и нападателят нанесе слаб удар от удобна позиция.

Утре Пирин играе последна контрола за седмицата с Видима Раковски, като срещата ще се проведе на стадиона на базата в Рилци от 14:30.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч