3. Етър би с 2:0 в Поморие след голове на Мартин Станкев

Етър би с 2:0 в Поморие след голове на Мартин Станкев

Етър взе изключително важна победа по пътя към голямата цел

„Етър” взе изключително важна победа по пътя към голямата цел, като би в Поморие местния „Черноморец” с 2:0. И двете попадения в мача вкара Мартин Станкев след почивката. В същото време вторият в класирането „Любимец” се издъни, като завърши 1:1 с „Несебър” и вече изостава на 3 точки от етърци три кръга преди края.

В часовете преди мача „виолетовите” се лишиха от още един играч – защтиникът Ивайло Русев бе приет по спешност в болница и му бе направена операция, а в защитата на неговото място започна Макенджиев.

Началото за етърци бе бурно. Още в 4-ата минута те пропуснаха да открият, като Мартин Станкев бе изведен сам срещу вратаря, но той предотвратява гола. Идриси също в 18-ата минута можеше да вкара, след като едно центриране го намери на няколко метра пред вратата, но с глава би неточно в аут.

Най-чистият пропуск обаче бе в 23-ата минута, когато Тодор Колев центрира остро успоредно пред голлинията и Христо Господинов от 2 метра закъсня да засече топката в опразнената врата.

Едва в 30-ата минута домакините имаха нещо като възможност, когато центриране от фаул на Живко Петков бе боксирано от Цанков.

После играта се поизравни, а девет минути по-късно Тодор Колев бе спрян съвсем сам фронтално срещу вратата с много спорна засада. И в този мач етърци дядоха жертви и заради натрупани картони в мача с „Нефтохимик” вероятно няма да играят Цанков и Гайдаров.

Второто полувреме започна с дългоочаквания гол. В 47-ата минута Венци Йорданов центрира отляво и Мартин Станкев засече топката – 0:1 за „Етър“! Гостите отново вдигнаха оборотите и в 58-ата минута отличен удар на Тодор Колев с глава бе избит от вратаря. Нов удар на Мартин Станкев отдясно бе изваден от вратаря изпод гредата, а още в следващата атака след корнер Милчо Макенджиев с глава би до гредата в аут.

После отново настъпи временно равновесие преди в 79-ата минута „Етър” отново да изригне. Христо Господинов стреля, вратарят отби и Мартин Станкев с добавка вкара втория си гол в мача! Това реши всичко в срещата и етърци заслужено триумфираха като победители.

„Черноморец” – „Етър” 0:2

Голмайстор: 0:1 Станкев (47), 0:2 Станкев (79)

„Етър”: Цанков, Гайдаров, Томаш, Макенджиев, Йорданов (72 Кямил), Анев, Петров, Станкев, Идриси (90+1 Какалов), Господинов (80 Димов), Колев.

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига