3. Етър би трудно Янтра в контрола с 1:0

Етър би трудно Янтра в контрола с 1:0

Предпоследна контрола играха днес футболистите на „Етър“. Тя бе срещу габровския „Янтра“ и започна от 14:00 ч. на стадиона в Леденик

Предпоследна контрола играха днес футболистите на „Етър“. Тя бе срещу габровския „Янтра“ и започна от 14:00 ч. на стадиона в Леденик. Това бе едва втората домакинска проверка на „виолетовите“ от подготовката, първата преди месец завърши 1:1 с играещия в елита „Видима-Раковски“.

За последно „Етър“ игра с габровския тим неотдавна – на 27 октомври в мач за купата на България, като го би на стадион „Христо Ботев“ с 2:1. В 47-ата минута изигралият отличен мач Джихат Кямил откри резултата, после Мирослав Косев изравни, а в 76-ата минута Кушев донесе победата.

Отскоро старши треньор на „Янтра“ е великотърновският треньор Радия Дойчев, който водеше навремето „Етър“ в „А“ група в средата на 90-те години.

Етърци взеха днес победа с 1:0. В 7-ата минута Генов бе изведен срещу вратаря Витанов, но той го изпревари и улови. По-силна бе играта на десния фланг, където към активния Симеон Баев се включваше и Кямил. Баев и Кямил направиха по едно добро центриране пред вратата, като и в двата случая Павел Алексиев с глава би над гредата. В 30-ата минута Генов бе съборен пред пеналта и от отсъдения фаул технично завъртя топката в близкия ъгъл – 1:0.

Две минути по-късно след удар на Генов и рикошет Джайеоба от чиста позиция би в тялото на вратаря. Рашков се намесваше успешно при центриранията на гостите, само при едно от тях в 35-ата минута след центриране от фаул последва опасен удар до гредата. Куриозна ситуация стана в 40-ата минута, когато Трифонов стреля от 30 метра, вратарят реши да избива с крак и вдигналата се във въздуха топка падна на напречната греда.

В 56-ата минута бе направена първата смяна – Куаме Фидел влезе на мястото на Генов и застана на върха на атаката, а Джайеоба се изтегли зад него. Още с влизането си Фидел отправи два удара, единият от които опасно до гредата, а другия във вратаря. До края на мача треньорът Кефалов пусна само юношите Николай Колев, Никола Костов, Емрах Шабан, Станислав Стоянов и Хасан Мустафов.

Един удар на Стамен Ангелов от опасна позиция бе блокиран от защитник, а до края нови голове не паднаха.
Изненада в Петрич, Фратрия ликува на "Цар Самуил"

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч