3. Етър и Светкавица почетоха Кано Коцев

Етър и Светкавица почетоха Кано Коцев

Тежка контузия помрачи мача

Тежка контузия на дошлия на проби в Етър французин Рашид Фуад помрачи контролната среща със Светкавица, завършила без голове - 0:0. Мачът бе организиран, за да види Цанко Цветанов качествата на тримата французи Рашид Фуад, Дейвид Несомо и Сеабра да Силва, както и да пусне в игра футболистите, които почти не попадат в основния състав.

Течеше 14-ата минута на мача, когато защитник на гостите в центъра на терена влезе грубо отзад на Фуад и той политна напред, където бе пресрещнат от влезлия с двата крака в него Христо Петев. Главният съдия Георги Давидов енергично започна да вика медицинския екип, а играчите и на двата отбора се хванаха за главите. Кракът на Рашид Фуад се оказа счупен малко под коляното. Мачът бе прекъснат за 11 минути, докато кракът на пострадалия бъде шиниран и той бе откаран с линейка в болницата. Това повлия доста и на двата тима, въпреки че мачът бе възобновен.

Самата контрола започна с едноминутно мълчание, с което двата отбора и публиката на стадион „Ивайло” почетоха пометта на починалия тази сутрин бив играч на Етър и Славия Стоян Коцев.

Другото, с което ще се запомни този мач, бе завръщането на защитника Ивайло Русев, който изигра пълни 90 минути след няколкомесечно отсъствие поради заболяване на белите дробове.

На мястото на Фуад влезе Благовест Ангелов, а Христо Петев бе незабавно отстранен с червен картон, като на негово място не влезе друг футболист. Още няколко остри влизания на гостите им донесоха и три жълти картона. До почивката нищо интересно не се случи, освен два чисти пропуска на другия изпробван играч – нападателят Дейвид Несомо. Той бе изведен перфектно първо от Бето, а после от Нери сам срещу вратаря, но и двата пъти би в тялото му. Грегори Жандре в 24-ата минута пък се освободи технично и стреля близо до сглобката на гредите.

През втората част, когато и близо 40-градусовата жега понамаля, стана и по-интересно на терена. Етър направи само две смени (Байдаков и пробваният вратар Сеабра да Силва), докато Георги Иванов – Геша пусна последователно за гостите 9 нови играчи, сред които и опитните Николай Вълев – Гонзо, Велимир Иванович и бившият етърец Тихомир Кънев.

Първо Гайдаров отдясно направи едно опасно центриране, пресечено от вратаря Григоров. В 65-ата минута Йоан Пивати бе изведен срещу вратаря, но той го пресрещна навреме чак до границата на пеналта и измъкна топката от главата му. Хубав удар от воле отправи Димитър Байдаков в 72-ата минута, спасен от вратаря на гостите.

Те също атакуваха опасно и на три пъти вратарят Сеабра да Силва показа качества. Той първо извади с крак удар отдясно на Търговищкия Гонзо, после Реджеб Халил стреля опасно от чиста позиция, но Сеабра спаси. В 76-ата минута стражът парира и нисък удар на Велимир Иванович.

От етърци в офанзивен план пролича само класата на Бето и активността на Нери. Всъщност Нери бе и най-креативният играч на терена, като показа много старание. Отличен негов самостоятелен пробив отдясно изпрати топката в напречната греда на Светкавица четвърт час преди края.

В 80-ата минута нов хубав пробив на Нери на скорост, аплодиран от публиката, завърши с техничен пас към Жандре, чийто удар бе избит в корнер. В крайна сметка в проверката на резервите на Етър срещу титулярите на Светкавица голове така и не паднаха.

Етър: Венци Димитров (60 Сеабра да Силва), Георги Гайдаров, Костадин Гаджалов, Ивайло Русев, Николай Николаев, Дейвид Несомо, Нери, Бето (60 Димитър Байдаков).

Светкавица: М. Григоров, Н. Венков, Р. Стоянов, Д. Граматиков, Д. Генов, С. Шоколаров, Х. Петев, Б. Пасков, И. Петров, Ц. Илиев, Х. Александров (Ив. Георгиев, М. Станчев, Н. Вълев, В. Михайлов, В. Иванович, Р. Халил, Т. Кънев, А. Димитров, Т. Траянов).

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига